№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Ar didesnis atlyginimas skatina likti nemėgstamame darbe?

Опубликовано:
Ar didesnis atlyginimas skatina likti nemėgstamame darbe?

Darbuotojai pripažįsta – atlyginimas daugumai yra pats svarbiausias dalykas. Tačiau ar svarbus tiek, kad dirbtų nemėgstamą darbą? Įsivaizduokite, kad dirbate tai, kas neteikia džiaugsmo, ir darbdavys nusprendžia pakelti atlyginimą. Tai motyvuos ir skatins likti įmonėje ar vis dėlto nesulaikys nuo naujo darbo paieškų? Lankomiausio darbo portalo CVbankas.lt tyrimas atskleidė – padidintas atlyginimas daugumą paskatintų likti įmonėje, o ne išeiti dirbti kitur.

Apie 65 proc. CVbankas.lt respondentų mano, kad padidintas atlyginimas paskatintų darbuotoją likti įmonėje, nors paties darbo jis ir nemėgtų. Negana to, dalis apklausoje dalyvavusiųjų įsitikinę – tinkamas finansinis įvertinimas skatina kitaip žiūrėti į patį darbą. Išaugęs atlyginimas ne tik turėtų įtakos likti toje pačioje darbovietėje, bet ir padidintų motyvaciją stengtis, skatintų dar geriau dirbti.

Dalis portalo respondentų nusiteikę ne taip optimistiškai ir mano, kad išaugusi atlyginimo suma darbuotoją nemėgstamame darbe sulaikytų tik laikinai – tol, kol darbuotojas susirastų kitą darbą, kuris atitiktų jo keliamus reikalavimus. Dirbančiųjų nuomone, jei darbo atmosfera ar pats darbo principas nepriimtinas, galutinis sprendimas aiškus: pasitaikius progai, atsiradus geresniam pasiūlymui darbuotojas išeitų ieškoti sėkmės kitur.

Kitų apklausos dalyvių pastebėjimai rodo, kad darbuotojai liktų dirbti nemėgstamo darbo ir tuomet, jei turėtų kokių nors finansinių įsipareigojimų ir negalėtų rizikuoti likti be nuolatinių pajamų arba apskritai norėtų išlaikyti nors tokią turimą darbo vietą.

Kai kurie CVbankas.lt respondentai mano, kad pinigai apskritai darbe yra visagaliai ir kad darbuotojams dažnai tenka rinktis darbą ne pagal sugebėjimus arba emocijas, o pagal darbo užmokestį. Taigi jie įsitikinę, kad padidintas atlygis net ir nemėgstamame darbe sulaikytų darbuotojus.

Vis dėlto gana didelė dalis – daugiau nei trečdalis (vidutiniškai 35 proc.) – tyrime dalyvavusiųjų mano, kad darbuotojai iškeistų geresnes finansines sąlygas į tokį darbą, kuriame žmogus jaustųsi emociškai pakiliai. Respondentai teigia pažįstantys ne vieną žmogų, kuris pakeitė darbą į tokį, kuris atneša mažiau pajamų, tačiau leidžia geriau jaustis.

CVbankas.lt informacija