№1 Самый популярный портал по трудоустройству

5 mitai apie darbuotojų nuomą: kodėl visai neverta bijoti?

Опубликовано:
5 mitai apie darbuotojų nuomą: kodėl visai neverta bijoti?

Lietuvoje vis dar vangiai mažėjant nedarbo lygiui, daugeliui bedarbių puikią išeitį gali pasiūlyti laikinojo įdarbinimo paslaugas teikiančios įmonės. Tačiau šią, darbuotojų nuoma vadinamą, paslaugą dar lydi keletas niekuo nepagrįstų mitų. Jie gąsdina darbo ieškančius žmones ir taip sutrukdo sėkmingai įsitvirtinti darbo rinkoje.

Pasak darbuotojų nuomos paslaugą teikiančios bendrovės „Headex Group“ vykdančiosios direktorės Viktorijos Šukšterytės, su įdarbinimo įmonėmis susijusias žmonių baimes galima suprasti. Ne vienam darbo ieškančiam žmogui teko susidurti su pusiau ar visiškai nelegaliai veikiančiomis firmelėmis, kurios tik paima pinigus, o darbo taip ir nepasiūlo.

„Tačiau personalo nuomos atveju yra visiškai kitaip. Deja, neretai ieškantiems darbo žmonėms trūksta informacijos, tad jie vadovaujasi įvairiais mitais ar nuogirdomis“, – pažymėjo V. Šukšterytė.

Tad ko dažniausiai baiminasi darbo ieškantys žmonės ir kokie klausimai jiems kyla išgirdus žodžius „darbuotojų nuoma“?

1. „Kad gaučiau darbą, reikės susimokėti. O susimokėjus dar neaišku, ar ką pasiūlys, ar tik tuščiai vaikščiosiu į atrankas“

Turbūt tai dažniausias mitas apie įdarbinimo paslaugas. Tiesa yra ta, kad laikino įdarbinimo įmonės iš darbuotojų tikrai neima pinigų. Jos pajamas gauna ne iš žmonių, o iš tų įmonių, kurioms prireikia darbuotojų.

„Taip, rinkoje yra įmonių, kurios, žadėdamos darbą (dažniausiai užsienyje) savo paslaugas apmokestina. Tačiau laikino įdarbinimo bendrovės veikia visai kitu principu. Pagrindinis jų tikslas – duoti žmonėms darbo, nes tik taip jos gauna pajamų“, – teigė V. Šukšterytė.

2. „Jei aš būsiu nuomojamas darbuotojas, tai kas man užtikrins socialines garantijas?“

Personalo nuomos įmonės savo darbuotojams suteikia visas įmanomas garantijas ir sumoka visus darbo mokesčius. Nuomojami darbuotojai, kaip ir visi kiti, turi teisę atostogauti, gauti atlygį už viršvalandžius, kompensacijas susirgus ir t.t.

„Viskas veikia labai paprastai. Mes patys įdarbiname žmones, mokame jiems atlyginimus, suteikiame garantijas ir siunčiame dirbti ten, kur tuo metu trūksta darbo jėgos. Net jei žmogus tam tikrą periodą nebūna užimtas, socialinių garantijų ir atlyginimo niekas tikrai neatima“, – užtikrino V. Šukšterytė.

3. „Padirbsiu porą ar trejetą mėnesių, o kas paskui? Ir vėl sėdėsiu be darbo?“

Personalo nuomos įmonių paslaugomis naudojasi labai įvairių sektorių bendrovės. Joms papildomos darbo jėgos gali prireikti dėl sezoniškumo, vykdomų naujų projektų ar padaugėjusių užsakymų. Todėl, pasak V. Šukšterytės, tokių situacijų, kad žmogui nebūtų įmanoma pasiūlyti jokio darbo, tiesiog nebūna.

„Personalo nuomos paslaugas teikiančios įmonės kasmet turi vis daugiau klientų, kuriems darbuotojų reikia ištisus metus. Todėl baigus dirbti vienoje įmonėje, iškart pasiūlome darbą kitoje“, – sakė ji.

4. „Jei būsiu nuomojamas darbuotojas, mane siuntinės po skirtingas darbovietes. Kalbų apie karjerą net negali būti“

V. Šukšterytė pastebi, kad pastaruoju metu vis dažniau personalo nuomos paslauga įmonės naudojasi ir tuomet, kai ieško nuolatinių darbuotojų. Tokiu būdu jos gali žmogų išbandyti ir, jei jis tinka, įdarbinti. Tad viskas priklauso tik nuo pačių darbuotojų – gerai dirbančio žmogaus nenorės atsisakyti joks darbdavys.

„Headex Group“ statistika rodo, kad apie 15–20 proc. laikinųjų darbuotojų tampa nuolatiniai, sėkmingai įsitvirtina ir siekia karjeros.

„Be to, tai įvyksta labai greitai. Mes atkreipėme dėmesį , kad geri laikini darbuotojai darbdavių būna pastebėti jau pirmąjį darbo mėnesį, o nuolatinis darbas pasiūlomas vidutiniškai per tris mėnesius. Svarbu ir tai, kad personalo nuomos įmonių darbuotojai gali save išbandyti labai įvairiose srityse, atrasti tą, kurioje sekasi geriausiai, ir ten įsitvirtinti“, – pasakojo laikino įdarbinimo specialistė.

5. „Darbuotojai nuomojami tik sunkiam fiziniam darbui. Tačiau aš tam visiškai netinku“

Prieš keletą metų, kai personalo nuomos paslauga Lietuvoje dar tik žengė pirmuosius žingsnius, ja iš tiesų dažniausiai naudojosi sandėliavimo ar logistikos bendrovės. Tačiau dabar situacija gerokai pasikeitė. Pasak V. Šukšterytės, šiuo metu personalo nuomos bendrovių pagrindinėmis klientėmis tampa paslaugų sektoriaus įmonės, kuriose darbas tikrai nėra fiziškai varginantis.

„Vyrauja akivaizdi tendencija, kad ieškoma kur kas įvairesnių darbuotojų – klientų aptarnavimo specialistų, vadybininkų, kvalifikuotų darbininkų. Laikino darbo yra kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo jo fizinių galimybių“, – patikino „Headex Group“ atstovė.

CVbankas.lt informacija