№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Ar darbdaviui užtektų tik kandidato CV be motyvacinio laiško?

Опубликовано:
Ar darbdaviui užtektų tik kandidato CV be motyvacinio laiško?

Įprasta, kad kandidatuodami darbo ieškantieji siunčia darbdaviui savo CV ir motyvacinį laišką. Kai kuriems tai nekelia problemų, o kai kurie teigia, kad CV paruošimas ir motyvacinio laiško sukūrimas – sunkiausia darbo ieškojimo dalis. Vis dėlto dauguma sutinka, kad abu šie dalykai reikalingi.

Apie 60 procentų darbo ir darbuotojų paieškos portalo CVbankas.lt apklausoje dalyvavusių asmenų mano, kad ieškant darbo būtina siųsti ir CV, ir motyvacinį laišką – abiejuose pateikiama skirtinga informacija. CV darbdavys supažindinamas su konkrečiais faktais: mokymosi įstaigomis, išsilavinimu, darbo sritimi, patirtimi ir kt. O motyvaciniame laiške darbuotojas, atsižvelgdamas į reikalavimus, pristato savo kompetencijas, tinkamumą dirbti siūlomoje pozicijoje, motyvuoja, kodėl nori siūlomo darbo, akcentuoja savo stipriąsias savybes.

Nors dauguma laikosi nuomonės, kad ir CV, ir motyvacinis laiškas reikalingi, vis dėlto didelė dalis darbuotojų teigia, kad darbdaviui turėtų užtekti tik CV. Apie vienas procentas darbuotojų galvoja, kad turėtų pakakti netgi tik motyvacinio laiško – jame būtų pateikta su įgūdžiais ir noru dirbti konkrečioje pozicijoje susijusi informacija.

Apklausos rezultatai taip pat atskleidė, kad daugiau kaip pusė darbo ieškančiųjų parodo savo CV ir motyvacinį laišką artimiesiems, kad šie įvertintų ir pasakytų pastabų. Tiesa, dėl CV kokybės baiminamasi labiau nei dėl motyvacinio laiško – motyvacinį laišką skaityti kitiems duoda mažesnė dalis respondentų nei CV. Rašydami motyvacinį laišką, daugiau darbo ieškančiųjų yra įsitikinę, kad pateikė reikiamą ir teisingą informaciją.

Vis dėlto apie penktadalis respondentų nei CV, nei motyvacinio laiško neprašo kitų perskaityti, nes baiminasi arba gėdijasi dėl ten pateiktos informacijos.

CVbankas.lt informacija