№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Ar Jums įdomu, kiek uždirba Jūsų kolegos?

Опубликовано:
Ar Jums įdomu, kiek uždirba Jūsų kolegos?

Atlyginimas – vienas svarbiausių dalykų darbuotojams. Neretai dėl atlyginimų kyla daug diskusijų, nusiskundimų, puoselėjamos viltys gauti daugiau arba, kaip tik atvirkščiai, tikimasi, kad didelis atlyginimas nebūtų sumažintas. Nors tai vienas iš aktualiausių klausimų, tačiau darbuotojai žino tik apie savo atlyginimus, informacija apie jų kolegų gaunamą atlygį yra paslaptis.

Dauguma darbuotojų nėra patenkinti savo atlyginimu – apie 59 proc. darbuotojų mano, kad jie uždirba per mažai, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai. Kad gauna tiek, kiek ir turėtų gauti pagal savo atliekamas funkcijas, mano beveik 40 proc. respondentų. Tačiau yra ir tokių darbuotojų (vos keli procentai), kurie įsitikinę, jog uždirba per daug.

Paklausti, ar žino, kiek uždirba jų kolegos, didžioji dalis (56 proc.) respondentų teigia, kad nežino arba tik numano – jų darbovietėse kitų asmenų atlyginimas nėra viešas klausimas, kurį kiekvienas įmonės darbuotojas žinotų ir galėtų aptarti. Kai kurie apklausoje dalyvavę asmenys (20 proc.) žino apie atlyginimus tų asmenų, su kuriais daugiausia bendrauja, likusieji, greičiausiai vadovaujamojo sektoriaus atstovai, žino apie visų įmonės darbuotojų atlyginimų dydžius.

Nors dauguma respondentų nežino, kiek uždirba jų kolegos, tačiau beveik pusė (46 proc.) darbuotojų norėtų žinoti tokią informaciją. Vis dėlto tokios pat dalies darbuotojų šis klausimas nedomina ir yra visiškai nesvarbus, jie nenorėtų lyginti ar būti informuoti apie kolegų atlyginimų sumą, nes jiems svarbiausia tik tai, kiek patys uždirba. Apie kolegų atlyginimus kategoriškai nenorėtų žinoti tik 8 proc. respondentų, motyvuodami tuo, kad nenorėtų susinervinti ar imti pavydėti.

Kad darbuotojams būtų lengviau orientuotis, kokio atlyginimo jie gali tikėtis, darbo paieškos portalas CVbankas.lt nuo šiol socialiniame tinklapyje „Facebook“ siūlo pasinaudoti atlyginimų skaičiuokle „atlyginimų skaičiuoklė“, kurioje pateikiami vidutiniai atlyginimai, atsižvelgiant į amžių, išsilavinimą, darbo patirties laiką ir sritį.