№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Ar lengva įsidarbinti Lietuvoje?

Опубликовано:
Ar lengva įsidarbinti Lietuvoje?

Kiek šiuo metu dirbančiųjų? Ar lengva įsidarbinti? Kur geriausia ieškoti darbo pasiūlymų? Galbūt darbo neranda tik tie, kurie nemoka jo surasti? Darbo paieškos portalas CVbankas.lt paklausė savo vartotojų nuomonės apie darbo paieškas, jų požiūrį ir galimybes.


Norint isidarbinti, reikia pasistengti
Iš CVbankas.lt tyrime dalyvavusių asmenų 66 proc. turinčiųjų darbą džiaugiasi, kad įsidarbino anksčiau, kai darbo problema nebuvo opi. 11 proc. respondentų įsidarbino neseniai, tačiau teigia, kad teko nemažai pasistengti arba kad gauti darbą buvo itin sudėtinga (15 proc. respondentų). Vis dėlto yra tokių, kurie darbą gavo lengvai – 8 proc. respondentų teigia, kad darbo paieškos nesukėlė jiems problemų.

Darbo labiausiai ieškoma internete
Atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad darbo paieškos intensyviausios, peržiūrint internete publikuojamus skelbimus – taip darbo ieško 34 proc. respondentų, motyvuodami, jog internete patogesnė kandidatavimo sistema, pateikiama detalesnė informacija, randama daugiausia darbo pasiūlymų. Taip pat labai populiaru darbintis per pažįstamus – taip darbinasi 28 proc. tyrime dalyvavusių asmenų. Likusieji 23 proc. darbo pasiūlymų ieško laikraščiuose, o 15 proc. – kitais būdais.

Darbo neranda tik nemokantys jo ieškoti?
Nors nedarbo rodikliai yra pasiekę rekordinį lygį, tačiau įvairių darbo pasiūlymų skaičius auga. Nors pasiūlymų įsidarbinti yra, tačiau beveik pusė (46 proc.) CVbankas.lt tyrime dalyvavusiųjų teigia, kad iš tikrųjų šiuo metu darbo vietų labai trūksta. Kiti respondentai (45 proc.) teigia, kad darbų ir darbo pasiūlymų yra, tačiau įsidarbinti trukdo itin didelė konkurencija arba siūlomos prastesnės sąlygos: kai dirbti norinčiųjų tiek daug, neretai atsiranda kažkuo geresnis konkurentas, kuris ir įdarbinamas. Likusieji tyrime dalyvavusieji asmenys (10 proc.) teigia, kad įsidarbinimo galimybės labai priklauso nuo darbo ieškančiojo asmenybės, požiūrio, gebėjimo save pristatyti, ir yra linkę kaltinti pačius darbo ieškančiuosius – darbų yra, tik reikia sugebėti juos rasti.