№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Ar reikia informuoti kandidatus, kai jie nepriimami į darbą?

Опубликовано:
Ar reikia informuoti kandidatus, kai jie nepriimami į darbą?

„Laukiau iš darbdavio pakvietimo į darbą, nes per pokalbį jis beveik užtikrino, kad pasirinks mane. Belaukiant paskambino kitas darbdavys ir pasiūlė dirbti kitur. Atsisakiau, nes laukiau pirmojo darbdavio skambučio. Po kelių dienų pati paskambinusi sužinojau, kad žadėtoje vietoje jau dirba kitas žmogus, taigi likau bedarbė“. Nors tai – vieno žmogaus citata, neabejotina, kad tokių atvejų gali pasitaikyti ir daugiau darbo ieškančiųjų. Tikėdamiesi vieno įmonės vadovo pasiūlymo, jie gali atsisakyti kito ir likti nieko nepešę tik dėl to, kad darbdaviai ne visuomet informuoja kandidatus, kad jų nepasirinko.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktoje darbuotojų apklausoje buvo analizuojama, ar darbdaviai, paskelbę darbo pasiūlymą, apskritai yra įpareigoti pranešti visiems kandidatams, kai pasirenka kitą asmenį. Apklausos dalyvių nuomonės šiuo klausimu skiriasi.

Dalis CVbankas.lt respondentų mano, kad darbdavys nėra įpareigotas pranešti kiekvienam pagal darbo skelbimą kandidatavusiam asmeniui, kad pasirinko kitą žmogų. Dažnai darbdaviai sulaukia kelių šimtų CV, tad informacijos pateikimas kiekvienam ir argumentavimas, kodėl pasirinktas kitas asmuo, apklausos dalyvių nuomone, užimtų labai daug laiko ir, ko gero, netgi nebūtų tikslingas – vargu ar kandidatai siunčia CV tik pagal vieną darbo skelbimą ir pagal kitą nekandidatuoja tol, kol nesulaukia atsakymo iš pirmąjį skelbimą paskelbusio darbdavio.

Kiti respondentai teigia, kad darbdaviai būtinai turi informuoti visus kandidatus, nes jų paaiškinimai, kas pakišo koją, padėtų pasimokyti ir atsižvelgti į pastabas, dalyvaujant kitose atrankose. CVbankas.lt apklausos dalyvių nuomone, šiuo metu yra paprastų techninių galimybių išsiųsti informacinius pranešimus visiems kandidatams vienu metu, tad tai neturėtų kelti rūpesčių.

Vis dėlto yra ir kitokia nuomonė – darbdaviai būtinai turėtų informuoti visus kandidatus, kuriuos kvietėsi į pokalbį. Šių respondentų nuomone, apskritai visų kandidatavusiųjų informuoti nereikia, tačiau tuos, su kuriais buvo susitikta pasikalbėti akis į akį, informuoti privaloma – to reikalauja darbo etika.

CVbankas.lt informacija