№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Ar ryžtumėtės dirbti svetur?

Опубликовано:
Ar ryžtumėtės dirbti svetur?

Geriau dirbtumėte Lietuvoje darbą pagal savo profesiją už mažesnį atlygį ar nekvalifikuotą darbą užsienyje už didesnį atlyginimą? Ką rinktumėtės – gimtinę ar svetimus kraštus? Šiuos klausimus per paskutinius kelerius metus bene kasdien apsvarsto didelė dalis šalies gyventojų.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktoje darbuotojų apklausoje buvo klausiama, ką jie rinktųsi – didesnį atlygį svetur už bet kokį darbą ar mažesnes pajamas, bet darbą pagal specialybę. Apklausos rezultatai atskleidė, kad patys darbuotojai mąsto trejopai ir kad dauguma dar nėra iki galo apsisprendę, kaip elgtis nuspręstų, kai gautų realų pasiūlymą išvykti. Tačiau viena aišku – darbuotojai dirbtų ten, kur galėtų gyventi ir pragyventi oriai.

Dalis CVbankas.lt respondentų įsitikinę – geriau dirbti nekvalifikuotą darbą ne Lietuvoje, bet neturėti finansinių problemų. Šių darbuotojų teigimu, Lietuvoje netgi dirbdamas kvalifikuotą darbą neretai nesijauti vertinamas, jautiesi žeminamas, kai iš uždirbtų pinigų negali normaliai pragyventi. Nors tenka įdėti daug pastangų, atlaikyti konkurenciją, įrodyti savo tinkamumą, tačiau kai kurių sričių darbuotojų gaunamas atlygis, pasak apklausos dalyvių, žaloja dirbančiųjų moralę. Taigi geriau dirbti paprastesnį darbą svetimoje šalyje, kad tik nereikėtų skaičiuoti kiekvieno centro ar skolintis būtiniausiems poreikiams.

Kiti apklausos dalyviai teigia, kad rinktųsi nekvalifikuotą darbą užsienyje tik kuriam nors laikui ir tik turėdami tam tikrą tikslą – užsidirbti būstui, automobiliui, pasitaupyti pinigų kitiems gyvenimiškiems poreikiams. Šių respondentų teigimu, sprendimas išvykti ar likti priklauso nuo proporcijų – jei atlyginimas Lietuvoje tik šiek tiek mažesnis nei užsienyje, tada geriau likti savo šalyje. Bet jei skirtumas akivaizdus ir užsienyje atlyginimas keliskart didesnis, respondentai ryžtųsi emigruoti.

Likusieji darbuotojai mano, kad svarbiausia yra savirealizacija, svarbu dirbti tai, kas padėtų asmenybei tobulėti, kaupti žinių bagažą. Todėl šie darbuotojai įvertintų faktą, jog yra daug investuota į įgūdžius, ir liktų dirbti Lietuvoje, o išvykti sutiktų tik tuo atveju, jei per ilgą laikotarpį savoje šalyje išvis nerastų jokio darbo.

CVbankas.lt informacija