№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Atleidimas iš darbo gali būti paspirtis naujiems tikslams

Опубликовано:
Atleidimas iš darbo gali būti paspirtis naujiems tikslams

Dėl darbo vietos užtikrintas yra turbūt vos vienas kitas darbuotojas, kitiems, kurie nors ir vertinami, gerai dirbantys, vis tiek kažkur giliai širdyje kartais sukirba mintis, kad vieną dieną situacija gali susiklostyti ne darbuotojo naudai. Tokia mintis ne iš piršto laužta – atleidimą iš darbo teko patirti tikrai nemažai daliai darbuotojų.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos darbuotojų ar darbo ieškančiųjų apklausos rezultatai atskleidė stebinančią statistiką: netgi 45 proc. respondentų teko patirti atleidimo iš darbo kartėlį.

Paklausti, kaip jautėsi tuomet, kai buvo atleisti, dauguma portalo apklausoje dalyvavusių asmenų pripažįsta, kad tokios situacijos antrą kartą patirti nenorėtų – jie jautėsi neįvertinti ir pažeminti. Ypač blogai jautėsi tie, kuriems atleidimas buvo netikėtas, kurie buvo laikomi vertingais įmonės darbuotojais ir staiga sužinojo, kad jų pastangų ir darbo patirties įmonei jau nebereikės, ir dar blogiau, jei vietoj atleistojo darbuotojo buvo įdarbinamas koks nors vadovo giminaitis ar artimas žmogus. Kai kurie CVbankas.lt respondentai netgi prisipažino, kad po atleidimo sušlubavo sveikata.

Mažiausiai išgyveno tie, kurie matė situacijos nepakeičiamumą – kai įmonė bankrutavo, buvo likviduojama ir pan. Tokiais atvejais žinojimas, kad niekas nuo darbuotojo norų ar pastangų nebepriklauso, paskatino darbuotojus per daug nesielvartauti.

Taip pat buvo dalis respondentų, kurie į situaciją pažvelgė iš kitos pusės. Atleidimas juos paskatino iš naujo įvertinti savo poreikius ir norus – tokie darbuotojai susirado naują darbą ir dabar teigia, kad tai buvo naudingas buvusio darbdavio sprendimas, dėl kurio jie po kurio laiko pasijuto daug laimingesni.

CVbankas.lt informacija