№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Kokių darbuotojų poreikis pernai augo ir kokių mažėjo?

Опубликовано:
Kokių darbuotojų poreikis pernai augo ir kokių mažėjo?

Pernai bendras skelbimų skaičius apie reikiamus darbuotojus išaugo daugiau nei dešimtadaliu – apie 12 procentų, atskleidžia lankomiausio darbo portalo CVbankas.lt statistika. Darbdaviai aktyviau ieškojo darbuotojų, kūrė naujų darbo vietų, o tam tikrų sričių darbuotojų skaičius išaugo labiausiai.

2016 metais labiausiai padidėjo teisininkų, inžinierių ir mechanikų, pramonės ir gamybos, žiniasklaidos specialistų ir statybininkų paklausa. Skelbimų skaičius apie šių sričių darbuotojus portale CVbankas.lt ūgtelėjo maždaug nuo 30 iki 50 procentų.

Taip pat nemažai (20-30 procentų) augo informacinių technologijų, sandėliavimo darbuotojų, administratorių ir sekretorių, marketingo ir reklamos, personalo valdymo specialistų paklausa.

CVbankas.lt duomenys rodo, kad skelbimų apie kai kurių sričių darbuotojų poreikį skaičius ne didėjo, bet sumažėjo. Pernai, palyginti su ankstesniais metais, labiausiai sumažėjo maisto gamintojų ir apsaugininkų poreikis.

Taip pat mažėjo vadovavimo ir valdymo, nekilnojamojo turto, draudimo ir žemės ūkio sričių darbuotojų poreikis, bet skelbimų skaičiaus pokytis nesiekia 10 procentų.

Portalo CVbankas.lt vadovas Tomas Toleikis pastebi, kad auganti darbuotojų paklausa ir didėjanti darbdavių konkurencija dėl jų sudaro palankias sąlygas darbo ieškantiesiems: „Šiuo metu itin geras metas ieškoti darbo – darbdaviai itin aktyvūs, o darbo pasiūlymų kaip niekada gausu”.

CVbankas.lt informcija