№1 Самый популярный портал по трудоустройству

CVbankas.lt: darbuotojams svarbu ne tik atlyginimas

Опубликовано:
CVbankas.lt: darbuotojams svarbu ne tik atlyginimas

Dauguma darbuotojų yra patenkinti savo darbu, nors pripažįsta, kad norėtų kai kuriuos dalykus pakeisti. Šiuo metu atlygis už darbą yra pats svarbiausias didžiajai daliai dirbančiųjų, tačiau greta finansinio įvertinimo darbuotojams taip pat itin svarbu darbo pobūdis bei emocinė aplinka darbe.

Daugiau kaip 80 proc. darbuotojų šiuo metu darbe svarbiausia tinkamas finansinis jų darbo įvertinimas – atlyginimas. Uždirbdami jų gebėjimus, darbo patirtį ir funkcijas atitinkantį atlyginimą darbuotojai jaučiasi labiau motyvuoti ir labiau patenkinti savo darbu, atskleidė darbo portalo CVbankas.lt apklausos rezultatai.

Tačiau ne tik atlyginimą darbuotojai įvardija kaip svarbiausią dalyką darbe. Antroje vietoje pagal respondentų atsakymus ir svarbumą yra netgi keli aspektai: tinkamas emocinis ir moralinis įvertinimas, santykiai su kolegomis (po 61 proc. respondentų) ir pats darbo pobūdis (60 proc.). Darbuotojai nori jaustis svarbūs ir vertinami, siekia, kad su bendradarbiais klostytųsi draugiški santykiai, taip pat kreipia didelį dėmesį, kad atlikdami pavestas užduotis jaustųsi gerai.

Dalis CVbankas.lt respondentų teigia, kad darbe jiems svarbiausia kilti karjeros laiptais (apie 58 proc.). Galimybė užimti aukštesnes pareigas įprastai darbuotojų siejama ir su didesnėmis finansinėmis galimybėmis, ir su daugiau laisvės priimti sprendimus savarankiškai.

Šiek tiek daugiau nei pusė apklausos dalyvių (55 proc.) teigia, kad svarbiausias dalykas darbe jiems – sutarti su vadovu. Geri santykiai su vadovu svarbiausi mažesnei daliai dirbančiųjų nei sutarimas su kitais bendradarbiais.

Apie pusė darbuotojų šiuo metu kreipia didžiausią dėmesį į galimybes tobulintis, lankyti įvairius seminarus ar mokymus.

Mažiausia portalo CVbankas.lt respondentų dalis kaip svabiausią dalyką darbe įvardijo įmonės, kurioje dirba, padėtį ar stabilumą. Vis dėlto šis dalykas svarbiausias vis tiek gana didelei daliai darbuotojų – vidutiniškai kas trečiam dirbančiajam.

Jeigu šiuo metu galėtų rinktis vieną iš trijų dalykų (didesnį atlyginimą, aukštesnį postą arba mokymus), dauguma darbuotojų (apie 60 proc.) pasirinktų didesnį atlyginimą. Vidutiniškai kas ketvirtas pirmenybę teiktų mokymams ar seminarams, leidžiantiems įgyti daugiau žinių, šiek tiek daugiau nei dešimtadalis – galimybei pakilti karjeros laiptais.

CVbankas.lt informacija