№1 Самый популярный портал по трудоустройству

CVbankas.lt: ruošiatės keisti darbą? Profesijos, kur didžiausia konkurencija tarp kandidatų

Опубликовано:
CVbankas.lt: ruošiatės keisti darbą? Profesijos, kur didžiausia konkurencija tarp kandidatų

Darbo rinka kaista: daugėja ne tik darbo skelbimų, tačiau vis dažniau žvalgytis naujų iššūkių pradeda ir darbuotojai. Kaip rodo lankomiausio darbo skelbimų CVbankas.lt, didesnėje dalyje profesijų darbuotojų aktyvumas augo, sulaukta daugiau kandidatų į atsilaisvinusias darbo vietas. Labiausiai konkurencija išaugo tarp transporto specialistų, maisto gamybininkų ir pirkimo specialistų, o architektai, dizaineriai ir medicinos specialistai rečiau žvalgėsi naujų darbo vietų.

Augo konkurencija dėl daugumos darbo vietų

Tomas Toleikis, darbo skelbimų portalo CVbankas.lt vadovas, sako, kad darbuotojų aktyvumas darbo rinkoje yra išaugęs. „Šiais metais aktyvesni ne tik darbdaviai, bet ir darbo ieškantieji: per pirmąjį šių metų ketvirtį pagal skelbimus kandidatuota 16 proc. daugiau nei ankstesniais metais“, – teigia T.Toleikis.

Populiariausios sritys tarp ieškančiųjų darbo metų pradžioje buvo administravimas/sekretoriavimas, prekyba-konsultavimas, klientų aptarnavimas/paslaugos. Šiose srityse verda didžiausia konkurencija tarp darbo ieškančiųjų ir vidutinis kandidatų skaičius vienam skelbimui siekia iki 98 kandidatų. Palyginti su praėjusiais metais, populiariausių specialybių darbuotojų aktyvumas tik augo: pavyzdžiui, jei praėjusių metų pradžioje į vieną atsilaisvinusią darbo vietą prekybos srityje vidutiniškai sulaukta 79 gyvenimo aprašymų, tai šiemet – jau 88.

Nors darbuotojų aktyvumas daugumoje sričių buvo didesnis, tačiau ypač išsiskyrė transporto sektorius. Čia per metus kandidatų skaičius vienai darbo vietai išaugo net 66 proc. ir vidutiniškai kandidatavo 48 žmonės. Maisto gamyboje kandidatų skaičius išaugo 28 proc., iki 32 kandidatų vienam skelbimui; pirkimų ir tiekimo srities darbuotojų kandidatavimas didėjo ketvirtadaliu, iki 50 kandidatų vienai darbo vietai.

Siaura specializacija – iššūkis darbdaviui

Mažiausia konkurencija buvo sveikatos apsaugos, energetikos/elektronikos, inžinerijos/mechanikos srityse. Šiose srityse vienam skelbimui sulaukiama vidutiniškai 15-19 kandidatų. Per metus kandidatuojančių į šias darbo vietas skaičius keitėsi nedaug, išskyrus sveikatos apsaugą, kur kandidatų sumažėjo ketvirtadaliu.

T.Toleikis sako, kad mažą šių specialybių kandidatuojančių skaičių lemia darbo specifika – siaura specializacija ir specifiniai techniniai reikalavimai išretina galimų darbuotojų gretas. „Kandidatų skaičių šiose pozicijose riboja tai, jog šio pobūdžio darbams įvardijami labai konkretūs, specifiniai įgūdžiai, konkretaus išsilavinimo bei patirties reikalavimai, kuriais gali pasigirti ne kiekvienas“, – sako CVbankas.lt vadovas.

Mažiau kandidatų gyvenimo aprašymų sulaukta ne tik specifinėse srityse. Metų pradžioje rečiau darbo ieškojo dizaineriai ir architektai, medicinos ir sveikatos apsaugos specialistai, finansininkai ir auditoriai. Šiose srityse kandidatų sumažėjo iki trečdalio.