№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Darbas Lietuvoje ar svetur?

Опубликовано:
Darbas Lietuvoje ar svetur?

Likti Lietuvoje ar išvažiuoti laimės ieškoti užsienyje – dažnam lietuviui šis klausimas neduoda ramybės. Vieni nusprendžia dėti visas pastangas susirasti neblogą darbą savo šalyje, o kiti bando susikurti gyvenimą svetimuose kraštuose. Kurį variantą dažniau renkasi darbo ieškantieji?

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai rodo, kad darbo ieškantieji turi trejopą nuomonę dėl darbo Lietuvoje ar užsienyje. Dalis jų kategoriškai teigia, jog net nesudvejotų ir rinktųsi darbą svetimose šalyse, jei tik pasitaikytų tokia galimybė. Pasak jų, Lietuvoje beveik nėra vilčių gauti darbą, kuris leistų gyventi pilnavertį gyvenimą.

Kiti CVbankas.lt respondentai, priešingai, rinktųsi darbą tik Lietuvoje, nevažiuotų į kitas šalis. Pasak jų, darbui Lietuvoje jie teiktų pirmenybę net ir tuo atveju, jei čia būtų siūlomos ne itin puikios darbo sąlygos. Šie respondentai nematytų poreikio vykti į užsienį ir dirbti ten, jei Lietuvoje turimas darbas leistų normaliai užsidirbti.

Likusieji darbo paieškos portalo CVbankas.lt apklausoje dalyvavę asmenys nėra apsisprendę, ką rinktųsi – darbą Lietuvoje ar svetur. Jie pirmiausia gilintųsi, kokį darbą reikėtų dirbti, kokios būtų gaunamos pajamos, perspektyvos ir pan. Pasak šių respondentų, jie pirmenybę teiktų tam darbui, kuris leistų gyventi, o ne tik galvoti, kaip sudurti galą su galu.

CVbankas.lt informacija