№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Darbdaviai ir darbuotojai vieni kitiems pateikia pagražintų faktų

Опубликовано:
Darbdaviai ir darbuotojai vieni kitiems pateikia pagražintų faktų

Kurdami savo CV ir rašydami motyvacinį laišką, kai kurie darbuotojai neišvengia faktų pagražinimo, kad atrodytų patrauklesni kandidatai. Atrodytų, tokia mintis gali kilti tik darbo ieškantiesiems – juk jiems reikia įveikti didelį būrį konkurentų. Tačiau kartais ir darbdaviai neatsispiria norui pagražinti kai kuriuos faktus ar pateikti neteisingos informacijos.

Beveik 30 proc. darbuotojų ar darbo ieškančiųjų teigia, kad per pokalbius dėl darbo darbdaviai jiems pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai. Daugiau nei pusė (55 proc.) respondentų tokios informacijos nežino, nes po pokalbių neturėjo galimybės to išsiaiškinti, dar apie 17 proc. apklausos dalyvių įsitikinę, jog darbdaviai jų neapgaudinėjo.

Atlygis, užmokestis, kuris siūlomas darbuotojui, yra pagrindinis dalykas, dėl kurio darbuotojai dažniausiai jaučiasi apgauti. CVbankas.lt apklausos rezultatai atskleidė, kad dažniausiai darbuotojai skundžiasi, jog darbdaviai pateikė ne visą informaciją, kalbėdami apie siūlomas sąlygas – iš pradžių buvo kalbama apie vieną atlygio sumą, o pradėjus dirbti paaiškėjo, kad bus mokama visai kitokia suma.

Taip pat darbdaviai dalį apklausos dalyvių suklaidino dėl darbo pobūdžio. Respondentai komentuoja, kad iš pradžių buvo tariamasi dėl vienokių darbo funkcijų, o kibus į darbus teko atlikti ir kitokių, visai iš anksto neaptartų užduočių.

Taip pat dalis kandidatų teigia, kad jiems buvo sakoma netiesa dėl viršvalandžių ir apmokėjimo už juos, komandiruočių, darbo trukmės ir tęstinumo, pačios įmonės finansinės situacijos, garantijų ir pan.

Paklausti, ar patys savo CV ar per pokalbį pateikia teisingą informaciją, dauguma darbuotojų (netgi 91 proc.) teigia, kad pateikia tik tikrus faktus, nes save reprezentuoja ir nenorėtų, kad apie juos manytų, jog yra melagiai. Dar 8 proc. CVbankas.lt respondentų pripažįsta, kad kai ką nutyli, kai ką pagražina, kad atrodytų patrauklesni. Kad pameluoja, nes darbą gauti itin sunku, prisipažįsta vos 1 proc. apklausos dalyvių.

CVbankas.lt informacija