№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Darbo ieškoti geriausia pagal jau paskelbtą darbo pasiūlymą

Опубликовано:
Darbo ieškoti geriausia pagal jau paskelbtą darbo pasiūlymą

Darbo paieška, atrodo, yra neišsemiama tema, nes darbo pasiūlymai yra aktualūs tiek bedarbiams, tiek dirbantiesiems – suvilioti gero pasiūlymo, įsidarbinti gali netgi tie, kurie ir turimame darbe jaučiasi kaip žuvys vandenyje. Šiuo metu darbo pasiūlos netrūksta – variantų, kokių specialistų ieško darbdaviai, matyti darbo paieškos portaluose, o kai kuriais atvejais apie ieškomą darbuotoją sužinoma ir per pažįstamus. Pačių darbuotojų teigimu, dabar darbo geriausia ieškoti, kandidatuojant pagal jau paskelbtus darbo pasiūlymus.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atlikta vartotojų apklausa atskleidė darbo ieškančiųjų nuomonę, kad dabar daugiausia galimybių susirasti darbo vietą, jei pagal paskelbtą darbo skelbimą darbdaviui siunčiamas gyvenimo aprašymas ir motyvacinis laiškas (48 proc. respondentų), t. y. kai kandidatuojama žinant, jog darbdavys ieško tam tikros srities atstovo ar specialisto. Įsidarbinti padėti gali ir pažintys – kad tai tiesiausias kelias tikslo link, mano 42 proc. portalo CVbankas.lt respondentų. Tik maža dalis (kas dešimtas) darbuotojas mano, jog efektyvių rezultatų gali duoti savo CV įvedimas į darbo paieškos portalų duomenų bazes ir laukimas, kada pats darbdavys kandidatą susiras.

Dauguma įdarbinimą per pažintis vertina neigiamai: 48 proc. mano, kad taip tik susiaurinama darbo rinka, o neturintiems pažinčių kandidatams nėra vilčių gauti darbą. Dar 31 proc. apklausos dalyvių mano, kad įdarbinęs pažįstamą asmenį dabdavys nebūtinai išsirenka geriausią specialistą – jei vykdytų atranką, galėtų surasti ir geresnį. Tik apie penktadalį darbuotojų mano, kad pažįstamo asmens įdarbinimas yra tinkamas sprendimas darbdaviui – taip iškart įdarbinamas patikimas asmuo, laiko negaištant atrankoms.

Jei neturi pažinčių, CVbankas.lt apklausoje dalyvavusiųjų teigimu, gauti darbą gali padėti rekomendacijos. Jos patvirtina darbdaviui, kad kandidatas yra patikimas. Respondentai mano, kad netgi tie darbo ieškantieji, kurie dar neturi darbo patirties, vis tiek gali gauti rekomendacijų apie kitokią, ne darbo, veiklą, pvz., patvirtinti, jog dalyvavo įvairiuose projektuose, galbūt juos netgi organizavo, lankė kursus ir pan. Visokie panašaus pobūdžio dalykai padėtų kandidatui išsiskirti iš kitų, o darbdavys, perskaitęs kito asmens rekomendaciją, būtų labiau užtikrintas dėl kandidato tinkamumo darbui.