№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Darbo neranda tik nemokantys jo ieškoti?

Опубликовано:
Darbo neranda tik nemokantys jo ieškoti?

Darbuotojų ar darbo ieškančiųjų teigimu, norint šiuo metu susirasti darbą, labiausiai padeda darbo patirtis ir pažintys, tačiau jų neturintieji neturėtų nukabinti nosies – daug lemia ir pokalbis bei savęs pristatymas darbdaviui. O jei esi geras specialistas, darbo pasiūlymų gali sulaukti darbo ir neieškodamas.

Darbą turintieji ar jo ieškantieji mano, kad turima darbo patirtis ir pažintys šiuo metu yra svarbiausi dalykai, kurie gali padėti įsidarbinti (atitinkamai 35 ir 31 proc. CVbankas.lt apklausoje dalyvavusiųjų). Beveik kas penktas darbuotojas kaip svarbiausią kriterijų įvardija darbuotojo kvalifikaciją, likusieji – gebėjimą save pristatyti per darbo pokalbį.

Dauguma dirbančiųjų sako, kad darbą susirasti jiems pavyko stebint internete publikuojamus darbo pasiūlymus ir kandidatuojant (pusė apklausos dalyvių). Trečdalis pripažįsta, kad įsidarbino per pažįstamus asmenis. Likusieji rado kitų būdų, pavyzdžiui, dirba šeimos versle, buvo rekomenduoti kitų ir, atitikę kriterijus bei praėję atranką, įdarbinti ir pan.

Paklausti, ar sutinka su teiginiu, kad šiuo metu darbo neranda tik nemokantys jo ieškoti, dauguma portalo CVbankas.lt respondentų pripažįsta, kad tokiam pasakymui pritaria tik iš dalies. Jų nuomone, darbų yra ir bet kokį darbą tikrai gana nesudėtinga surasti. Tačiau pradėjus rinktis, vertinti siūlomas galimybes, analizuoti, ar darbas ir kandidatas tinka vienas kitam, darbų pasiūla susiaurėja ir įsidarbinti nėra visuomet paprasta.

Darbuotojų teigimu, ieškant darbo susiduriama su keletu problemų. Ieškant gero darbo su karjeros perspektyvomis, tenka pastebėti darbdavių nenorą mokėti kandidato vertą atlyginimą. Pastebima, kad tam tikrų sričių specialistų rinkoje pakanka, tad tam tikriems darbuotojams darbą gauti sunkiau nei tiems, kurių atstovų specialistų trūksta. Susiduriama su požiūriu, kad iš darbuotojo už mažą atlyginimą norima labai daug, neatsižvelgiant į tai, kad pats darbuotojas sukuria vertę įmonei.

Ne visos darbo paieškos problemos susijusios su darbdavių požiūriu – CVbankas.lt respondentai pastebi, kad ir darbo ieškantieji kartais save per gerai įvertina, kelia per didelių lūkesčių, dėl kurių nepavyksta gauti darbo.

Vis dėlto ne visi skundžiasi darbo pasiūlymų stoka. Daugiau kaip pusė darbuotojų kartais arba nuolatos sulaukia pasiūlymų pereiti dirbti į kitą įmonę, nei dirba tuo metu.

CVbankas.lt informacija