№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Darbo rinkos ateitis – optimistinė?

Опубликовано:
Darbo rinkos ateitis – optimistinė?

Darbo ieškantieji kol kas nesiryžta girti darbo rinkos situacijos, o darbo paieškas vertina kaip atsakingą ir daug pastangų reikalaujančią veiklą. Tačiau paskutiniu metu atsiranda vis daugiau asmenų, kurie į darbo ieškojimą žiūri pozityviau nei prieš pusmetį ir mato daugiau perspektyvų.

Vidutiniškai trys iš keturių darbo ieškančiųjų teigia, kad darbo rinkos situacija neblogėja arba netgi gerėja, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt apklausa. Pasak daugumos (apie 75 proc.) respondentų, kol kas dar neaišku, kas bus ateityje, kokių pokyčių įvyks, tačiau šiuo metu daugėja darbo pasiūlymų, darbdaviai ieško daugiau darbuotojų, kuriamos darbo vietos, siūlant neblogas darbo sąlygas. Vis dėlto ketvirtadalis respondentų mano, kad situacija blogesnė nei anksčiau – jų nuomone, naujų darbuotojų niekas nepriima, o seniems sąlygos bloginamos.

CVbankas.lt respondentai, kurie šiais metais ieškojo darbo, mano, kad darbo neranda tik tie, kurie nesugeba jo ieškoti. Apie 70 proc. apklausoje dalyvavusių asmenų teigia, kad darbų tikrai yra, tik konkurencija yra didesnė nei prieš vienerius ar kelerius metus, taigi reikia labiau stengtis save pristatyti, patraukti dėmesį, detaliau ir konkrečiau atsirinkti tinkamus darbo pasiūlymus, atitikti reikalavimus. Pasak pačių darbo ieškančiųjų ar ieškojusiųjų, šiuo metu tereikia tik įdėti daugiau pastangų, o ne tikėtis, kad kas nors patį kandidatą susiras ir jam iškart pasiūlys darbo poziciją.

Išaugusią darbo pasiūlą rodo ir siūlomo darbo skelbimų statistika. Iš CVbankas.lt duomenų matyti, kad šiuo metu darbo pasiūlymų per metus yra išaugę vidutiniškai 5 kartus, t. y. darbo ieškantys asmenys gali rinktis iš penkis kartus daugiau pasiūlymų nei prieš metus, nes darbdaviai, įvertinę bendrą ekonomikos situaciją, vėl ima ieškoti naujų darbuotojų ir kuria naujų darbo vietų.

CVbankas.lt informacija