№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Darbo skelbimo patrauklumą labiau lemia darbą siūlanti įmonė nei atlyginimas

Опубликовано:
Darbo skelbimo patrauklumą labiau lemia darbą siūlanti įmonė nei atlyginimas

Apie darbo paieškas ir darbuotojų atranką kalbama daug ir dažnai, tačiau kartais kyla klausimų, kaip patys darbo ieškantieji išsirenka, kur norėtų kandidatuoti ir dirbti. Kokie yra darbo ieškantiesiems svarbiausi atrankos kriterijai ir kaip jie nusprendžia, darbo pasiūlymas vertas dėmesio ar ne?

Darbo portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai rodo, kad atsirinkdami pasiūlymus darbo ieškantieji vadovaujasi keliais pagrindiniais kriterijais. Daugumai (51 proc.) svarbiausia darbo pobūdis ir sritis – būtent pagal tai nusprendžiama, ar verta toliau domėtis ir dėti pastangų dėl įsidarbinimo. Ketvirtadalis kandidatų pasiūlymus renkasi pagal tai, ar patys atitinka keliamus reikalavimus. Taigi darbo pobūdis ir reikalavimų atitikimas yra pagrindiniai kriterijai.

Likusieji 16 proc. respondentų atsirenka darbo pasiūlymus pagal tai, ar patinka pati įmonė, ieškanti naujų komandos narių. Šiems darbuotojams svarbu dirbti įmonėje, kurioje būtų erdvės kokybiškam darbui ir tobulėjimui.

Vienetai darbuotojų teigia, kad vadovaujasi ir kitais atrankos kriterijais – atkreipia dėmesį, koks darbo skelbimas pateiktas (struktūra, taisyklingumas ir kt.), kokioje miesto vietoje būtų biuras, kokia atlyginimo suma įrašyta skelbime ir pan.

Devyni iš dešimties darbo ieškančiųjų išsirenka tik tuos darbo pasiūlymus, kurie atrodo verti dėmesio, o vienas iš dešimties kandidatuoja pagal visus pasiūlymus iš eilės.

Netgi jei neatitinka visų darbo skelbimuose pateiktų reikalavimų, septyni iš dešimties CVbankas.lt apklausos dalyvių bando laimę, siunčia savo CV ir motyvacinį laišką ir tikisi, kad juos į darbo pokalbį vis tiktai pakvies. Apie 18 proc. respondentų mano, kad tokiais atvejais, jei kokio nors reikalavimo neatitinka, neverta gaišti laiko ir siųsti savo CV – darbdavys tikrai sulauks kandidatų, kurie atitiks visus keliamus reikalavimus. Keli procentai susisiekia su darbdaviu ir pasiteirauja, ar gali kandidatuoti, jei neatitinka kokio nors reikalavimo.
CVbankas.lt informacija