№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Darbo skelbimuose darbuotojai pageidauja konkretumo

Опубликовано:
Darbo skelbimuose darbuotojai pageidauja konkretumo

Darbo skelbimuose darbuotojai pageidauja konkretumo

Darbo skelbimų, kuriuose būtų pateikta, kad darbuotojui siūlomas perspektyvus darbas, konkurencingas atlyginimas, atitinkantis darbo rezultatus, dinamiškas darbas ir pan., netrūksta. Tačiau ar perskaičius tokius apibūdinimus darbo ieškantiesiems aišku, kas iš tiesų siūloma – koks darbas, sąlygos ir ko apskritai galima tikėtis?

Patys darbuotojai teigia, kad tokie pasakymai ne visada tiksliai atspindi realybę, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai. Tai abstraktūs daugelyje darbo pasiūlymų vartojami žodžių junginiai, kurie nesuteikia išsamios informacijos ir labiau neįsigilinus nepadeda apsispręsti dėl siūlomo darbo. Darbuotojų teigimu, tokios frazės yra neapibrėžtos ir skirtos tam, kad darbdaviai pritrauktų daugiau kandidatų, kad būtų, iš ko rinktis.

Dalis CVbankas.lt respondentų teigia, kad toks žodžių žaismas gali kelti įtarimų ar netgi slėpti tikruosius darbdavio ketinimus, pavyzdžiui, kad realiai bus siūlomas nedidelis atlyginimas, o kitos sąlygos bus ne tokios, kokių tikėtųsi darbuotojas. Apklausos dalyvių nuomone, po skambiais pasakymais gali slypėti nieko vertas darbo pasiūlymas, kuris dažniausiai nepritrauktų darbo ieškančiųjų dėmesio.

Taip pat yra dalis respondentų, kuriems iš tokių skelbimuose pateiktų duomenų pakanka informacijos apie siūlomą darbą. Jų nuomone, kad ir kokį darbo skelbimą publikuotų darbdavys, vis tiek viskas, kas domina, tiksliai išsiaiškinama per pokalbį dėl darbo. O minėtos frazės, pasak darbo ieškančiųjų, yra neutralios, tiesiog įdomiai aprašomas siūlomas darbas.

Nors kai kurių portalo CVbankas.lr respondentų nuomonės ir skiriasi, tačiau dauguma vieningai sutaria, kad darbuotojui svarbiausia konkretumas – kad iš pateikto darbo skelbimo būtų aišku, kokia darbo specifika, kokios funkcijos, koks atlygis ir kokios kitos sąlygos darbuotojui siūlomos.

CVbankas.lt informacija