№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Darbuotojus labiausiai domina darbas didesnėse įmonėse

Опубликовано:
Darbuotojus labiausiai domina darbas didesnėse įmonėse

Kokioje įmonėje dirbate šiuo metu ar norėtumėte dirbti – didelėje ar mažoje, kurioje darbo santykiais yra susiję tik patys artimiausi žmonės? Ar domintų tapti keliasdešimties ar kelių šimtų žmonių komandos dalimi? O gal kaip tik siektumėte dirbti tik kelių žmonių rate?

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos darbuotojų apklausos rezultatai rodo, kad dauguma, ieškodami darbo, rinktųsi didesnes įmones: apie 40 proc. norėtų dirbti vidutinio dydžio įmonėje, dar 31 proc. – didelėje kompanijoje. Vos 2 proc. apklausos dalyvių pripažįsta, kad juos domintų darbas mažoje įmonėje. Likusieji neįžvelgia skirtumo, kur dirbti, ir teigia, kad svarbiausia – ne įmonės dydis, o darbo specifika ir kolektyvas.

Paklausti, ar jiems svarbu, kas siūlo darbą (uždaroji akcinė bendrovė, akcinė bendrovė, individuali įmonė, mažoji bendrija ar kt.), daugiau nei pusė darbuotojų teigia, kad šis faktorius jiems svarbus. 30 proc. respondentų apie tai niekuomet nesusimąstė, apie 15 proc. atsakė, kad jiems nėra skirtumo.

Tie darbo ieškantieji, kurie nenori dirbti mažoje ar individualioje įmonėje, teigia, kad pagrindinės tokio pasirinkimo priežastys yra susijusios su karjeros galimybėmis ir garantijomis. Daugumos nuomone, vidutinio dydžio ar didelė kompanija gali pasiūlyti darbuotojui geresnes sąlygas, joje yra daugiau perspektyvų, daugiau galimybių, darbuotojai yra labiau atsakingi asmeniškai ir gali rinktis daugiau sričių, kurios juos domina. Darbas didesnėse kompanijose kandidatams taip pat asocijuojasi su didesniais atlyginimais.

Kai darbą siūlo individuali įmonė, dalis darbuotojų iškart įžvelgia neigiamų aspektų. Pasak jų, individualiose įmonėse dažniausiai dirba šeimos nariai, tad gali būti sunku pritapti prie tų, kurie susiję giminystės ryšiais ir vieni kitus labai gerai pažįsta. Taip pat, darbuotojų nuomone, individuali įmonė negali pasiūlyti pageidaujamų tobulėjimo perspektyvų, darbuotojai negali būti užtikrinti dėl darbo tęstinumo, kai kurie respondentai netgi mano, kad atlyginimas būtų mokamas neoficialiai.

Vis dėlto ne visi darbuotojai ar darbo ieškantieji yra nusiteikę prieš darbą mažose ar individualiose įmonėse. Tokių apklausos dalyvių nuomone, įmonės dydis nėra svarbiausias dalykas, o dirbant ten, kur nėra daug kolektyvo narių, kaip tik galima labiau vieniems kitus pažinti ir siekti gerų bendrų rezultatų.

CVbankas.lt informacija