№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Dauguma jaunuolių ateityje norėtų likti Lietuvoje ir kurti savo verslą

Опубликовано:
Dauguma jaunuolių ateityje norėtų likti Lietuvoje ir kurti savo verslą

Pasibaigus egzaminų sesijoms universitete ar mokslo metams mokykloje, dauguma moksleivių ar studentų vasarą neplanuoja tinginiauti ar ilsėtis. Didžioji dalis siekia užsidirbti pragyvenimui ar ateinantiems mokslo metams.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai atskleidė, kad per 44 proc. jaunuolių jau turi nuolatinį darbą ir planuoja toliau darbuotis vasarą. Beveik 30 proc. respondentų vasarą planuoja dirbti Lietuvoje, dar apie dešimtadalis darbuosis užsienyje. Tik keliolika procentų apklausos dalyvių planuoja porą mėnesių pailsėti, nes nuo rugsėjo vėl reikės intensyviai studijuoti arba mokytis.

Paprašyti įvardinti, kur įsivaizduoja savo ateitį, kai baigs mokslus, dauguma CVbankas.lt respondentų teigia, kad ieškos galimybių įsitvirtinti Lietuvoje (80 proc.). Apklausos rezultatai atskleidė, kad tik nedidelė dalis jaunuolių norėtų emigruoti ir gyventi svečiose šalyse – savo ateitį užsienyje įsivaizduoja apie 16 proc. apklausos dalyvių. Likusieji nieko neįsivaizduoja ir ateities neplanuoja.

Paklausti, ar kada mąstė apie savo verslo kūrimą ir ar norėtų kurti savo verslą, vos penktadalis jaunuolių teigia, kad savas verslas jų nedomina – jie norėtų turėti gerą darbą. Beveik šeši iš dešimties respondentų apie nuosavą verslą galvoja, tačiau nepasitiki savimi ir abejoja, ar tokius planus pavyktų įgyvendinti. Vis dėlto penktadalis apklausos dalyvių teigia, kad apie savo verslą ne tik mąsto, bet ir tikslingai juda link tikslo.

Visi apklausoje dalyvavę jaunuoliai jau yra bent kartą ieškoję darbo. Beveik pusei jų įsidarbinti pavyko nesunkiai, trečdalis susidūrė su tam tikrais sunkumais (dažniausiai – patirties trūkumu arba reikalavimu mokėti rusų kalbą), tačiau darbą gavo. Kas ketvirtas darbo ieškojęs jaunuolis vis dėlto nebuvo įdarbintas.