№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Ieškant darbo – reikalavimai ne tik darbui, bet ir vadovui

Опубликовано:
Ieškant darbo – reikalavimai ne tik darbui, bet ir vadovui

Ieškodami darbo, kandidatai apgalvoja, kokia veiklos sritis, koks darbo pobūdis juos domina, už kokį atlygį sutiktų dirbti. Tačiau tai nėra vieninteliai darbo ieškantiesiems rūpimi dalykai. Dalis darbuotojų kelia reikalavimų ir būsimam darbdaviui.

Vidutiniškai ketvirtadalis darbo ieškančiųjų iš anksto apgalvoja, pas kokį vadovą norėtų dirbti, koks žmogus galėtų jiems vadovauti, susidaro kriterijus, kaip įvertins darbdavį, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai. Pasak respondentų, ne tik darbdaviai, bet ir darbuotojai renkasi, taigi per darbo pokalbį gerai pasirodyti svarbu ne tik darbo ieškančiajam, bet ir darbą siūlančiajam.

Darbuotojai pripažįsta, jog dažniausiai iš darbdavio tikisi, kad šis mandagiai bendrautų, nesukčiautų, laikytųsi įstatymų, būtų disciplinuotas bei motyvuotas turėti įmonėje gerų darbuotojų. Su šiais dalykais susijęs darbuotojų vertinimas – CVbankas.lt apklausos dalyviai akcentuoja, kad nori dirbti su tokiu vadovu, kuris leidžia darbuotojui jausti savo vertę.

Vienas iš svarbesnių reikalavimų darbdaviui taip pat yra dirbančiojo karjeros perspektyvos. Apklausos rezultatai atskleidė, kad darbuotojai nori būti motyvuojami, pagiriami, taip pat nori galimybių siekti daugiau, tapti kvalifikuotesniais specialistais, kilti karjeros laiptais.

Dirbantieji taip pat pageidautų, kad būtų gerbiami įvairių rangų darbuotojai. Pagarba, žmogiškumas ir supratimas, kad žemesnės pareigos nereiškia, kad jas užimantys žmonės yra blogesni už užimančias aukštesnes, yra labai svarbus reikalavimas vadovui.

Reikalavimų vadovui keliama ir darbo pradžios laikotarpiu. Pasak apklausos dalyvių, iš darbdavio tikimasi, kad būtų konkrečiai įvardintos darbo funkcijos, galimybės ir įgaliojimų ribos, kad darbdavio reikalavimai būtų aiškiai išdėstomi, o esant netikslumams ar neaiškumams būtų galima surasti kompromisą.

Kokių reikalavimų Jūs keliate esamiems ar būsimiems vadovams?

CVbankas.lt informacija