№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Jaunųjų ir patyrusių verslininkų bendradarbiavimas naudingas visiems

Опубликовано:
Jaunųjų ir patyrusių verslininkų bendradarbiavimas naudingas visiems

Lietuvoje vis labiau įsigalint startuolių kultūrai ir atsirandant vis daugiau jaunų žmonių, galvojančių apie savo verslą, itin svarbu, kad pradedantieji verslininkai bendrautų ne tik tarpusavyje, bet ir gautų patarimų iš daug pasiekusių kompanijų. Verslumą skatinančių institucijų specialistai teigia, kad bendradarbiavimas tarp jaunųjų ir patyrusių verslininkų sparčiai plinta.

Pasak daug renginių pradedantiesiems verslininkams rengiančios viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ Verslumo departamento projektų vadovės Rimantės Ribačiauskaitės, norint į startuolių renginius pasikviesti patyrusių verslininkų, jokių problemų nekyla. Paskutinis to pavyzdys – ką tik vykęs pradedančiųjų programuotojų renginys „Hakatonas: Hacker Games: Vilnius“, prie kurio prisidėjo ne viena žinoma įmonė.

„Galiu pasakyti, kad Lietuvos verslininkai, bendradarbiaudami su jaunimu, įžvelgia vis daugiau prasmės. Jiems tai nėra tik kalbos apie socialinę atsakomybę, tai kur kas daugiau“, – teigė R. Ribačiauskaitė.

Pasak jos, naudos iš tokio bendradarbiavimo gauna tiek pradedantieji, tiek patyrę verslininkai. Pastarieji, būdami tarp perspektyviausių ir inovatyviausių, gauna galimybę į savo įmonę ir produkciją pažvelgti jų akimis, sužinoti, kaip į sprendimus reaguoja jaunimas.

„Be to, nėra paslaptis, kad didelės kompanijos tokiuose renginiuose užsiima ir savotiška medžiokle, t. y. žinomos įmonės atranda gabius jaunuolius ir ima skatinti jų veiklą, ragina bendradarbiauti ar sukuria jiems darbo vietas savo įmonėse“, – pasakojo „Verslios Lietuvos“ projektų vadovė.

Pradedančiųjų verslininkų bendradarbiavimas su žinomomis kompanijomis yra akivaizdžiai naudingas. Anot R. Ribačiauskaitės, „Verslios Lietuvos“ renginiuose jie gali užduoti rūpimus klausimus ir gauti atsakymus žmonių, kurie juos žino geriausiai. Visiškai nebūtina, kad jaunojo ir patyrusio verslininko veiklos sritis būtų panaši, nes kai kurie versle veikiantys mechanizmai yra bendri.

„Mūsų renginiuose dalyvaujančios įmonės noriai dalijasi savo patirtimi, žiniomis, naudingais kontaktais. Būtent to pradedantiesiems verslininkams labiausiai ir trūksta, nes idėjų jie ir patys turi daug, tik ne visuomet žino, kaip jas įgyvendinti“, – sakė R. Ribačiauskaitė.

Prie „Hakatono“ prisidėjusios kompanijos „Nestlé Baltics“ korporacinių reikalų vadovės Arianos Rastauskaitės pagalba jauniems žmonėms, žengiantiems pirmuosius žingsnius versle – natūrali įmonės veikla bendram visuomenės labui.

„Kuo daugiau stipraus verslo, o kartu ir darbo vietų, pajamas gaunančių žmonių, tuo geriau visai visuomenei, taip pat ir verslui. Todėl esame įsitikinę, kad stiprios įmonės privalo dalytis savo patirtimi, nes tai naudinga visiems“, – kalbėjo A. Rastauskaitė.

CVbankas.lt informacija