№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Kas Lietuvoje uždirba daugiausiai, o kas – mažiausiai?

Опубликовано:
Kas Lietuvoje uždirba daugiausiai, o kas – mažiausiai?

Jei jau esate dirbęs ar dirbate šiuo metu, tai bent daugmaž įsivaizduojate, kiek uždirba tam tikrų sričių specialistai ar darbininkai. Tačiau jei Jūs ar Jūsų artimieji dar tik ruošiasi rinktis sritį, iš kurios planuoja gyventi, tenka susimąstyti, kokia sritis šiuo metu užtikrintų geriausią pragyvenimo lygį.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt darbuotojų ar darbo ieškančiųjų apklausoje buvo klausiama, kas, jų nuomone, dabar uždirba daugiausiai ir kas tenkinasi mažiausiais atlyginimais. Akivaizdūs didžiausių atlyginimų lyderiai – informacinių technologijų specialistai. Dauguma respondentų įsitikinę, jog būtent šie darbuotojai turi daugiausia perspektyvų, yra itin paklausūs rinkoje, gali nesibaiminti dėl darbo vietų ir džiaugtis gerais atlyginimais.

IT srities specialistams, pasak CVbankas.lt apklausos dalyvių, nedaug turėtų nusileisti teisės srities žinovai: advokatai, notarai, teisininkai, teisėjai, bankrotų administratoriai ir kt.

Trečioje vietoje pagal perspektyvą gauti didžiausią atlygį, respondentų nuomone, yra įvairių sričių medicinos darbuotojai: odontologai, chirurgai, ginekologai, farmacininkai ir kt.

Iš sričių, kurių atstovai dabar uždirba daugiausiai, taip pat minimos bankininkystė, finansų analitika, inžinerija, biochemija, fizika, logistika, reklama, energetika.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad, darbuotojų nuomone, mažiausius atlyginimus gauna darbuotojai, neturintys kvalifikacijos ir specializacijos, dažniausiai dirbantys fizinį darbą. Jei reikėtų įvardinti konkrečių sričių darbuotojus, CVbankas.lt respondentai mano, kad šiuo metu mažiausius atlyginimus gauna valytojai, pardavėjai, kasininkai, mokytojai, siuvėjai, socialinių mokslų specialistai, administratoriai bei dirbantieji aptarnavimo sektoriuje.

Vis dėlto patys darbuotojai mano, kad ne visuomet darbo sritis lemia, kokio atlyginimo galima tikėtis. Kartais atlyginimas priklauso ne nuo specialybės, o nuo užimamų pareigų ar atliekamo darbo kokybės. Geras savo srities specialistas, kuris stengiasi, tinkamai atlieka darbo funkcijas, dažnai yra pastebimas ir atitinkamai įvertinamas.

CVbankas.lt informacija