№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Kas penktas darbuotojas bijo savo vadovo

Опубликовано:
Kas penktas darbuotojas bijo savo vadovo

Kaip sutariate su savo vadovu? Jis Jums – draugas, su kuriuo galite kalbėti apie asmeninius reikalus, o galbūt baiminatės su juo aptarti netgi darbo klausimus?

Dauguma darbuotojų (per 60 proc.) savo vadovams jaučia didelę pagarbą ir teigia, kad jų vadovai – savo srities specialistai, iš kurių galima mokytis, atskleidė darbo portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai. Tiesa, beveik kas penktas darbuotojas savo vadovo bijo – kaskart baiminasi susitikti ir kalbėtis (18 proc.). Likusieji 18 proc. darbuotojų savo vadovo negerbia, nes jam trūksta kompetencijos. Keli procentai respondentų savo nepagarbos nuo vadovo netgi neslepia – vadovas apie darbuotojų požiūrį žino.

Paklausti, ar geriau, kai vadovas draugas, ar vis dėlto priimtinesnis variantas išlaikyti tam tikrą distanciją, daugiau kaip 80 proc. darbuotojų laikosi nuomonės, kad geriausia, kai su vadovu galima bendrauti nevisai formaliai, bet vis tiek išlaikyti atstumą. Apie 15 proc. respondentų mano, kad geriausia, kai vadovas yra draugas – tuomet jam nieko nebijai pasakyti. Vos keli procentai apklausos dalyvių galvoja, kad geriausia aiški apibrėžta riba, kas yra vadovas, ir su juo reikia bendrauti tik formaliai.

CVbankas.lt apklausos rezultatai atskleidė, kad darbuotojai kreipia dėmesį ne tik į vadovų gebėjimus bei kompetenciją, bet ir į išvaizdą. Paprašyti apibūdinti, kokios savybės būdingos jų vadovams, dauguma darbuotojų teigia, kad jų vadovai (pateikiama mažėjimo tvarka) protingi, kultūringi, iniciatyvūs, draugiški, išsilavinę, lankstūs, rūpestingi, besirūpinantys savo išvaizda ir stilingi, patrauklūs. Neigiamo apibūdinimo pastebimai mažiau, tačiau kai kurių darbuotojų vadovai jiems atrodo visiškai nelankstūs, besirūpinantys tik savimi, nepatrauklūs, nekultūringi, neiniciatyvūs ir sukuriantys įspūdį, kad įmonės reikalai jiems visai nerūpi.

CVbankas.lt informacija