№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Kas uždirba daugiausiai?

Опубликовано:
Kas uždirba daugiausiai?

Atlyginimas darbuotojams yra vienas iš svarbiausių darbo vertinimo kriterijų, leidžiantis jaustis įvertintiems ir motyvuotiems arba, priešingai, nuvertintiems. Darbo portale CVbankas.lt registruotų darbuotojų statistika atskleidė, kokiame mieste, kokio amžiaus ir sričių darbuotojai uždirba daugiausiai.

Didžiausius vidutinius atlyginimus gauna Vilniaus, Alytaus, Kėdainių, Šiaulių ir Klaipėdos gyventojai. Į miestų pagal didžiausius vidutinius atlyginimus dešimtuką dar patenka Jonava, Panevėžys, Marijampolė, Kaunas ir Mažeikiai. Gyvenantieji Kaune uždirba vidutiniškai 13 proc. mažiau nei sostinės gyventojai, klaipėdiečių atlyginimai vidutiniškai 10 proc. mažesni nei vilniečių.

Pagal amžiaus intervalą daugiausiai uždirba darbuotojai nuo 30 iki 39 metų. Šio amžiaus kategorijų darbuotojų atlyginimai vidutiniškai 25-30 proc. didesni nei, pavyzdžiui, darbuotojų, kurių amžiaus intervalas siekia nuo 20-29 metų.

Vertinant bendrus duomenis pagal lytį, vyrai uždirba maždaug trečdaliu daugiau nei moterys, rodo CVbankas.lt statistika. Bandomuoju laikotarpiu ir vyrai, ir moterys sutiktų dirbti už mažesnį atlyginimą, nei gauna šiuo metu, tačiau procentas, kiek atlyginimas galėtų būti mažesnis, skiriasi: moterys atlygio sumą sumažintų nedaug (iki 7 proc.), o vyrai sutiktų bandomuoju darbuotis ir už beveik 20 proc. mažesnį atlygį, nei gauna šiuo metu. Moterys uždirba mažiau, taigi jautriau vertina atlyginimo mažėjimą.

Nors bandomuoju laikotarpiu sutiktų uždirbti menkesnę sumą, tačiau ieškodami naujo darbo po bandomojo laikotarpio ir vyrai, ir moterys tikėtųsi uždirbti daugiau nei dabartiniame darbe. Moterys tikisi gauti 20 proc. daugiau, vyrai savo lūkesčius padidina 14 procentų.

Iš CVbankas.lt duomenų matyti, kad didžiausi vidutiniai atlyginimai mokami inžinieriams, elektronikos, logistikos ir transporto, vadovavimo ir valdymo, energetikos, statybos srities specialistams, nekilnojamojo turto brokeriams, programuotojams. Praėjusiais metais didžiausi atlyginimai buvo mokami vadovavimo ir valdymo, marketingo ir reklamos, statybos srities specialistams, programuotojams.

Mažiausius atlyginimus, remiantis CVbankas.lt statistikos duomenimis, šiemet gauna medicinos ir sveikatos apsaugos, švietimo darbuotojai, prekybos konsultantai, maisto gamintojai, apsaugininkai, administravimo ir sekretoriavimo specialistai. Pernai mažiausiai uždirbo panašių sričių darbuotojai: prekybos konsultantai, maisto gamintojai, apsaugininkai, klientų aptarnavimo specialistai.

Atlyginimų statistikos duomenys pateikti, įvertinus darbo portale CVbankas.lt šiemet užsiregistravusių darbuotojų pateiktus duomenis apie gaunamo atlyginimo sumą.

CVbankas.lt informacija