Keturi iš dešimties lietuvių norėtų dirbti užsienyje

Опубликовано:
Keturi iš dešimties lietuvių norėtų dirbti užsienyje

Darbas užsienyje neretai vilioja galimybe daugiau uždirbti, pagyventi kitoje šalyje, susirasti draugų kitataučių, galbūt netgi pažinti kitokią kultūrą. Lietuvoje neradus darbo arba esant nemotyvuojančioms darbo sąlygoms, nemaža dalis darbingo amžiaus žmonių emigruoja ir renkasi darbą svečiose šalyse.

Nors kas antras dirbantysis teigia nenorįs dirbti užsienyje, tačiau beveik 40 proc. sutiktų palikti gimtąją šalį dėl užsienio šalyse mokamų geresnių atlyginimų, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos darbuotojų apklausos rezultatai. Šie apklausoje dalyvavę asmenys sutiktų dirbti ir nekvalifikuotą darbą, jei tik jis užtikrintų normalų pragyvenimo lygį. Dar maždaug dešimtadalis respondentų vyktų į užsienį tik tuo atveju, jei gautų darbą pagal specialybę.

CVbankas.lt skelbimų apie užsienyje siūlomus darbus statistika rodo, kad šiuo metu daugiausia siūlymų užsienyje dirbti darbus paslaugų, prekybos, inžinerijos / mechanikos, gamybos / pramonės, statybos bei organizavimo / valdymo srityse. Darbdaviai užsieniečiai ieško ir mielai priima kitataučius darbuotojus, gebančius tinkamai atlikti minėtų sričių darbus.

Darbdaviai, siūlantys galimybę dirbti kitoje šalyje, darbo skelbimuose stengiasi akcentuoti, kad darbas legalus ir patikimas, neretai informuojama, kad darbo sutartis bus pasirašoma iki išvykimo. Taip pat konkrečiai apibrėžiama, kokie reikalavimai keliami darbuotojams, pateikiamos siūlomos darbo sąlygos. Konkretus siūlomas atlygis (vidutiniškai nuo 700 iki 1200 eurų) už darbą įvardijamas tik nedaugelyje skelbimų, dažniausiai teigiama, kad atlyginimas bus motyvuojantis, bet priklausys nuo gebėjimų ir rezultatų.

CVbankas.lt informacija