№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Kiek uždirba vieni paklausiausių darbuotojų – programuotojai?

Опубликовано:
Kiek uždirba vieni paklausiausių darbuotojų – programuotojai?

Šiemet programuotojai uždirba vidutiniškai trečdaliu daugiau nei prieš trejus metus ir yra itin paklausūs darbo rinkoje. Patirties turinčių programuotojų atlyginimas prasideda maždaug nuo 1000 Eur ir gali siekti kelis tūkstančius. Pasižvalgykime, ką šiems specialistams siūlo darbdaviai ir ar kitų sričių darbuotojai gali tikėtis panašaus atlyginimo.

1000 Eur atlygis – ne riba

Šiais metais programuotojai uždirba vidutiniškai 1025 eurus – tokią statistiką rodo darbo portale CVbankas.lt šiemet užsiregistravusių programuotojų CV duomenys. Ši suma didesnė nei 2013 ar 2014 metais buvęs šios srities darbuotojų atlyginimo vidurkis, tuo metu siekęs vidutiniškai 780 eurų.

Tačiau tūkstantis eurų – ne riba. Patirties turintiems programuotojams šiuo metu darbo skelbimuose siūlomas atlyginimas prasideda maždaug nuo 1000 eurų ir gali siekti iki 2000-2300 Eur (Pasiūlymai IT specialistams su nurodytais atlyginimais).

Vis dėlto kai kuriais atvejais programuotojų darbas įvertinamas dar brangiau – siūlomi išskirtiniai, iki 4000 eurų, atskaičius mokesčius, siekiantys atlyginimai. Pavyzdžiui, pagal šį skelbimą (Programuotojų Team Leader Kaune) siūlomas nuo 2000 iki 4000 eurų atlygis, pagal šį (C++ Developer Kaune) – nuo 2500 iki 4000 eurų. Būtina paminėti, kad tokį atlyginimą darbdaviai pasiruošę mokėti tik itin patyrusiems programuotojams.

Darbo portalo CVbankas.lt vadovas Tomas Toleikis įsitikinęs, kad IT srities darbuotojų poreikis ir atlyginimai šioje srityje ir toliau augs: „Tokią tendenciją lemia visos aplinkybės: informacinės technologijos apima vis daugiau gyvenimo sričių, joms diegti bei palaikyti reikia vis daugiau specialistų. Lietuvoje kuriama vis daugiau didelių tarptautinių įmonių IT palaikymo centrų, kurie rinkoje didina ne tik konkurenciją dėl darbuotojų, bet ir atlyginimus".

Ar tokių atlyginimų gali tikėtis tik IT specialistai?

Įvertinus CVbankas.lt publikuojamų darbo skelbimų informaciją, matoma, kad ne tik IT specialistai gali tikėtis gauti kelis tūkstančius eurų siekantį atlygį. Šiuo metu ieškoma ir kitų sričių specialistų, kuriems siūlomas toks atlygis (Darbo pasiūlymai su atlyginimais nuo 2000 Eur).

Logistika, transportas, nekilnojamasis turtas taip pat yra gerai apmokamos sritys. Transporto vadybininko atlyginimai siekia 1000-2000 Eur, tolimųjų nuotolių vairuotojai gali uždirbti 1800-2000 Eur. Nekilnojamojo turto vadybininkams siūlomi atlyginimai priklauso nuo rezultatų ir, darbdavių teigimu, pasiekus gerų rezultatų, jie gali siekti iki kelių tūkstančių eurų per mėnesį.