№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Kodėl kandidatai neatvyksta į darbo pokalbį?

Опубликовано:
Kodėl kandidatai neatvyksta į darbo pokalbį?

Dalis darbdavių vis dažniau kalba apie naują darbo rinkos problemą – į darbo pokalbius pakviesti atvykti kandidatai nepasirodo sutartu laiku ir neinformuoja apie neatvykimą. Darbdaviai tokius sprendimus vertina itin kritiškai, o patys darbo ieškantieji pateikia keletą situacijų, kuriomis bandoma bent iš dalies pateisinti į pokalbį neatvykusius ir apie neatvykimą nepranešusius kandidatus.

Dalis darbo paieškos portalo CVbankas.lt apklausoje dalyvavusių darbuotojų ar darbo ieškančiųjų mano, kad neatvykti į darbo pokalbį ir apie tai nepranešti galima tik turint itin svarbią, objektyvią, nuo paties žmogaus nepriklausančią priežastį, pavyzdžiui, savo ar artimųjų ligos ar netekties atveju. Šių respondentų nuomone, atsiradus kitokioms priežastims, darbdavį apie neatvykimą informuoti būtina, nes kitaip rodoma nepagarba.

Dauguma kitų CVbankas.lt apklausos dalyvių mano, kad gali pasitaikyti atvejų, kai kandidatas sužino neigiamų atsiliepimų apie darbą siūlančią įmonę, išgirsta buvusių darbuotojų komentarų apie darbo pobūdį, įmonėje daromus įtartinus sprendimus. Kai kandidatas gauna tokios informacijos, gali nebenorėti vykti į tokią įmonę kalbėtis dėl darbo. Tokiu atveju patys darbuotojai pateisintų darbdavio neinformavimą apie neatvykimą į pokalbį.

Kiti CVbankas.lt respondentai mano, kad darbuotojas gali nepranešti, kad į pokalbį neatvyks, nes suabejoja savo gebėjimais, išsigąsta susitikimo su galimu darbdaviu arba netgi bijo vykti į pokalbį, nes siųsdamas informaciją apie save pateikė netikslius, galbūt netgi išgalvotus faktus. Kita dalis apklausoje dalyvavusių asmenų mano, kad kandidatai gali neturėti lėšų nuvykti į pokalbį ir nedrįsta apie tai prisipažinti, todėl išvis nepraneša apie neatvykimą.

Likusieji CVbankas.lt respondentai absoliučiai nepateisina kandidatų sprendimo neinformuoti potencialaus darbdavio apie neatvykimą į pokalbį. Jų nuomone, tai rodo žmogaus neatsakingumą, nemandagumą, galbūt netgi nenorą dirbti.

CVbankas.lt informacija