№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Kokį vardą duoti vaikui, kad ateityje jis taptų vadovu?

Опубликовано:
Kokį vardą duoti vaikui, kad ateityje jis taptų vadovu?

Dažnai sakoma, kad vardas žmogaus gyvenime turi didelę reikšmę. Kokį vardą tėvai duoda vaikui, kaip vardas tinka konkrečiam žmogui ir ar jam pačiam patinka, neretai lemia net tam tikras charakterio savybes. O kaip vardas susijęs su darbo perspektyvomis? Kokių vardų asmenys dažniausiai užima aukščiausias pozicijas?

Darbo paieškos portalas CVbankas.lt panagrinėjo, kokius vardus gavę darbuotojai yra vadovai ar aukščiausio lygio darbuotojai. CVbankas.lt CV statistikos duomenys rodo, kad iš vyrų vardų visose kategorijose dominuoja tie patys vardai – nesvarbu, darbuotojas užima vadovo ar žemiausios grandies darbuotojo postą. Iš vyrų vardų populiariausi Tomas, Mindaugas, Andrius, Paulius, Marius, Darius, Mantas, Kęstutis, Artūras ir Vytautas.

Dažniausių vardų TOP–30 skirtumų matyti tik su keliais vyrų vardais. Vyrai, kurie turi Šarūno vardą, daugiausia užima vidutinės grandies darbuotojų postus, o tie, kurių vardas – Deividas, yra arba specialistai, arba darbininkai (vidutinės arba žemiausios grandies darbuotojai). Šarūnų ir Deividų tarp vadovų vardų TOP–30 nėra. Taip pat dažniausių vardų TOP–30 sąraše tik į vieną – darbininkų – kategoriją patenka Rolandai, aukštesnėse dviejose kategorijose jų vardai nepatenka kaip vieni iš populiariausių.

Moterų vardai pagal užimamas pareigas įvairesni negu vyrų. Iš moterų vardų į vadovių ir aukščiausio lygio specialisčių TOP–10 patenka Inga, Agnė, Lina, Kristina, Asta, Rasa, Aušra, Eglė, Viktorija ir Vaida. Vidutinės grandies – specialisčių, vadybininkių – TOP–10 kategorijoje prie minėtų vardų dar prisideda Dovilė, o iškrinta Asta ir Aušra. Darbininkų, padavėjų ir panašių kategorijų darbuotojų TOP–10 pagal vardus iš moteriškų vardų pirmąsias pozicijas užima Kristina, Agnė, Eglė, Ieva ir Greta.

Kaip ir su vyrų vardais, yra tam tikrų moterų vardų, kurie būdingi tik tam tikrai specialistų kategorijai. Pavyzdžiui, dauguma Ritų ir Vilmų patenka į populiariausių vardų TOP–30 tik kaip darbuotojos, užimančios vidutinės grandies pareigas.

O darbininkų, padavėjų ir kt. kategorijoje atsiranda daugiau naujesnių moterų vardų, pavyzdžiui, Karolina, Erika, Aistė, Ingrida ir Aurelija. Manytina, kad tam įtakos turi tai, kad naujesnius vardus turi jaunesni žmonės, kurie neturi daug darbo patirties, todėl kol kas užima tik žemiausios grandies darbuotojų postą.

Išanalizavus CVbankas.lt registruotus darbuotojų ar darbo ieškančiųjų CV pagal darbo patirties sritis, matyti, kad daugiausia patirties administravimo/sekretoriavimo ir klientų aptarnavimo / paslaugų srityje turi Kristinos, Linos, Ingos, Rasos, Jurgitos. Akivaizdu, kad šioje srityje dominuoja moterys.

Logistikos/transporto srityje daugiausia patirties turi Tomai, Dariai, Andriai, Mindaugai ir Sauliai. Priešingai nei ankstesnėje kategorijoje, šioje patirties turi išskirtinai vien vyrai.

Darbdaviams, ieškantiems darbuotojo, galinčio dirbti apskaitos/finansų/audito srityje, didžiausia tikimybė, kad priims dirbti Liną, Kristiną, Jurgitą, Daivą arba Rasą – didžiąją dalį kandidatų, turinčių darbo patirties šioje srityje, sudaro moterys su šiais vardais.

Su pardavimais ir pardavimų vadyba daugiausia yra dirbusios Kristinos, Ingos, Linos, Jurgitos ir Tomai. Šie vardai patenka kaip patys populiariausi pagal darbo patirties sritį šioje kategorijoje.

Statybos srities patirties daugiausia turi Tomai, Andriai, Mindaugai, Dariai ir Mariai, o švietimo/mokymo patirtimi gali pasidalinti daugiausia Kristinos, Linos, Jurgitos, Daivos ir Rasos.

Nesukonkretinus tikslaus atrankos kriterijaus ir vertinant tik faktą, kokių darbuotojų ar darbo ieškančiųjų daugiausia, matyti, kad populiariausi jų vardai yra Tomas, Andrius, Mindaugas, Marius, ir Darius vyrams bei Kristina, Lina, Inga, Jurgita ir Rasa moterims.

CVbankas.lt informacija