№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Kokie reikalavimai keliami užsienyje norintiems įsidarbinti kandidatams?

Опубликовано:
Kokie reikalavimai keliami užsienyje norintiems įsidarbinti kandidatams?

Darbdaviai, skelbdami darbo pasiūlymus užsienio šalyse ir ieškodami darbuotojų iš kitų šalių, dažniausiai darbuotoją atsirenka nuotoliniu būdu, nesusitinka su juo akis į akį pokalbiui dėl darbo. Todėl darbo skelbimuose stengiamasi kuo aiškiau suformuluoti reikalavimus, kad pagal darbo pasiūlymą kandidatuotų tik tinkami kandidatai. Darbo paieškos portalo CVbankas.lt skelbimų informacija rodo, kad darbdaviai, ieškodami darbuotojo, galinčio dirbti užsienio šalyje, kandidatams kelia kelis pagrindinius reikalavimus.

Dažniausiai siūlomo darbo skelbimuose pateikiama informacija apie užsienio kalbų mokėjimą. Vieniems darbams atlikti užsienio kalba yra būtinybė, o retesnių užsienio kalbų mokėjimas darbo skelbimuose įvardijamas kaip privalumas. Tačiau dirbant kai kuriose srityse, pavyzdžiui, žemės ūkio, statybos ir pan., mokėti užsienio kalbą nėra būtina, taigi kai kuriuose darbo užsienyje skelbimuose pabrėžiama, kad kandidatuoti gali ir tie asmenys, kurie nemoka užsienio kalbos.

Priklausomai nuo darbo srities ir pobūdžio, darbo užsienyje pasiūlymuose reikalaujama arba nereikalaujama darbo patirties. Norint dirbti kvalifikuotą darbą, darbo patirties dažniausiai reikia, darbdavys užsienietis gali paprašyti pateikti ne tik patirtį liudijančius dokumentus, bet ir rekomendacijas. Ypač vertinama tokios pat darbo srities, kurioje bandoma gauti darbą, patirtis. Siekiant įsidarbinti ir užimti paprastesnes pareigas, kandidato darbo patirtis nebūtina.

Taip pat darbo užsienyje skelbimuose reikalaujama tam tikrų kandidato asmeninių savybių. Darbdaviai siekia, kad darbuotojai iš kitų šalių pritaptų naujoje vietoje, kad sugebėtų priprasti prie kultūros, elgesio skirtumų, taigi reikalauja, kad kandidatas būtų komunikabilus, lankstus, gebėtų prisitaikyti, būtų paslaugus.

CVbankas.lt informacija