№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Kokių darbuotojų pernai labiausiai ieškojo darbdaviai?

Опубликовано:
Kokių darbuotojų pernai labiausiai ieškojo darbdaviai?

Pernai darbo rinka buvo aktyvi: darbdaviai dar labiau ieškojo tinkamų kandidatų, o darbuotojai teikė pirmenybę tam tikrų sričių darbo pasiūlymams. CVbankas.lt statistika rodo, kad 2013 metais darbo pasiūlymų skaičius išaugo vidutiniška du su puse karto, o tam tikrų sričių – dar daugiau.

Darbdaviai pernai daugiausia darbo pasiūlymų paskelbė, ieškodami pardavimų vadybos, pramonės ir gamybos, klientų aptarnavimo ir paslaugų, logistikos ir transporto, IT ir interneto, prekybos ir konsultavimo, sandėliavimo, statybos, inžinerijos ir mechanikos, maisto gamybos specialistų. Palyginti su 2012 metais, pernai labiausiai (trigubai) išaugo IT ir interneto bei eksporto specialistų paklausa.

Mažiausiai darbo pasiūlymų buvo pateikiama tiems, kurie norėtų dirbti kultūros, teisės, švietimo, žiniasklaidos ir viešųjų ryšių, dizaino ir architektūros srityse.

Patys darbo ieškantieji, pildydami savo CV darbo portalo CVbankas.lt sistemoje, taip pat teikė pirmenybę tam tikroms darbo sritims. Vyrai praėjusiais metais labiausiai norėjo įsidarbinti klientų aptarnavimo ir paslaugų, statybos, logistikos ir transporto, pramonės ir gamybos srityse, mažiausiai – teisės, medicinos ir sveikatos apsaugos, dizaino ir architektūros srityse.

Moterys klientų aptarnavimo ir paslaugų, prekybos ir konsultavimo, administravimo ir sekretoriavimo, turizmo ir viešbučių, pardavimų vadybos sritis žymėjo kaip paklausiausias, o mažiausiai domėjosi energetikos, statybos, inžinerijos ir mechanikos, elektronikos ir telekomunikacijų sritimis.

Įvertinus kandidatų skaičių, matyti, kad norint įsidarbinti daugiausia konkurencijos tenka tiems, kurie nori dirbti prekybos ir konsultavimo, administravimo ir sekretoriavimo srityse. Darbo skelbimai į šių sričių siūlomas darbo vietas sulaukia daugiausia darbo ieškančiųjų CV.

Mažiausią konurenciją tenka įveikti tiems, kurie domisi inžinerijos ir mechanikos, IT ir interneto, elektronikos ir telekomunikacijos, eksporto, pramonės ir gamybos bei energetikos sričių darbu. Tai, kad pagal šių sričių darbo skelbimus sulaukiama mažiausiai kandidatų, nereiškia, kad šiomos sritimis nesidomima: šių sričių specialistai yra paklausūs, taigi tikėtina, kad jau turi darbus, o darbuotojų kaita yra nedidelė.

Iš vidutinės kandidatų skaičiaus statistikos matyti, kad pernai sumenko skaičius tų, kurie norėtų dirbti administravimo ir sekretoriavimo bei žiniasklaidos ir viešųjų ryšių srityse, o išaugo norinčiųjų įsidarbinti prekybos ir konsultavimo, turizmo ir viešbučių bei nekilnojamojo turto srityse.

CVbankas.lt informacija