№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Kokius atlyginimus darbo skelbimuose žada darbdaviai?

Опубликовано:
Kokius atlyginimus darbo skelbimuose žada darbdaviai?

Ne tik darbuotojams tenka pakovoti dėl darbo vietos – ir darbdaviai turi pasistengti, kad darbuotojas prisijungtų prie jų komandos ir savo patirtį bei žinias pritaikytų būtent jų įmonėje. Vienas iš būdų privilioti darbuotojus – patrauklių darbo sąlygų bei iš tiesų gero atlyginimo garantija. Šiuo metu darbdaviai siūlo įvairiausius atlyginimus – nuo minimalaus iki siekiančio kelis tūkstančius eurų, atskleidžia darbo portalo CVbankas.lt statistika.

Vidutiniškai kas ketvirtame darbo skelbime darbo ieškantieji gali matyti, kokio atlyginimo gali tikėtis. Dalis darbdavių pateikia labai tikslią sumą, kiti nurodo intervalą – darbuotojui suteikiama galimybė iškart nuspręsti, ar siūlomos finansinės sąlygos patrauklios, ar verta kandidatuoti ir eiti į darbo pokalbius.

Iš lankomiausio darbo portalo CVbankas.lt statistikos matyti, kad didžiausi atlyginimai siūlomi tam tikrų sričių darbuotojams, kurie turi sukaupę didelę patirtį ir darbe pasiekia arba gali pasiekti geriausių rezultatų. Itin didelius atlyginimus gali gauti vadovaujančias pozicijas užimantys darbuotojai, įmonių, jų padalinių arba projektų vadovai. Skelbimų informacija atskleidžia, kad darbdaviai tokiems specialistams gali pasiūlyti iki 2500–3000 Eur ar kartais ir didesnį atlyginimą.

Šiuo metu didelės uždarbio galimybės siūlomos ir tiems dirbantiesiems, kurių darbas tiesiogiai susijęs su pardavimais – tai pardavimų vadybininkai, nekilnojamojo turto brokeriai ir kt. Šių darbuotojų ieškančių darbdavių skelbimuose nurodoma galimybė užsidirbti ir 2000, ir 3000 Eur ar net daugiau.

Vieni didžiausių atlyginimų siūlomi ir šiuo metu itin paklausiems programuotojams. Kartais programuotojui siūlomo atlyginimo suma, darbdavių nurodoma skelbimuose, siekia ir iki 3000–4000 Eur.

Solidžios sumos už darbą gali tikėtis ir tradicinių sričių darbuotojai, jei jie iš tiesų geri savo sričių specialistai. Pavyzdžiui, portale CVbankas.lt pateikiamas darbo skelbimas vyr. virėjui, siūloma uždirbti 2200 Eur, kitas pavyzdys – patyrusiam autoelektrikui siūlomas 2000 Eur atlygis.

Vis dėlto ne visuose skelbimuose darbdaviai žada keturženklę sumą siekiančius atlyginimus. Minimalus ar vos šiek tiek didesnis atlyginimas dažniausiai siūlomas nesudėtingiems mažos kvalifikacijos reikalaujantiems darbams, kai iš darbuotojo nereikalaujama patirties. Mažiausi atlyginimai siūlomi pagalbiniams darbininkams, surinkėjams, fasuotojams, pardavėjams ar asistentams.

Atlyginimas darbuotojams išlieka svarbiausiųjų dalykų sąrašo viršūnėje. Daugiau kaip 80 proc. darbuotojų teigia, kad šiuo metu darbe jiems svarbiausia tinkamas finansinis jų darbo įvertinimas. Uždirbdami jų gebėjimus, darbo patirtį ir funkcijas atitinkantį atlyginimą darbuotojai jaučiasi labiau motyvuoti ir labiau patenkinti savo darbu, atskleidė darbo portalo CVbankas.lt apklausos rezultatai.

Rodyti atlyginimą naudinga ir darbdaviui: skelbimai su atlyginimu sulaukia didesnio susidomėjimo ir pagal juos kandidatuoja tikslingesni kandidatai – tokie, kuriems tikrai priimtinas siūlomas atlyginimas.

CVbankas.lt informacija