№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Kolegos užsieniečiai – galimybė patobulinti užsienio kalbos žinias

Опубликовано:
Kolegos užsieniečiai – galimybė patobulinti užsienio kalbos žinias

Koks Jūsų kolektyvas – dirba vieni lietuviai ar turite ir kolegų užsieniečių? Didžioji dalis darbuotojų pripažįsta, kad norėtų turėti kolegų iš užsienio. Tai praplėstų akiratį ir leistų patobulinti užsienio kalbų žinias.

Dauguma darbuotojų šiuo metu savo darbe bendrauja vien su lietuviais – neturi nei kolegų, nei klientų iš kitų šalių. Kai kurie dirbantieji turi galimybę pamiklinti užsienio kalbos įgūdžius, bendraudami su kolegomis, dirbančiais kitoje šalyje, bet ne viename biure. Maždaug vienas iš penkių darbuotojų nurodė turintys kolegų užsieniečių toje pačioje įmonėje ar biure, atskleidė darbo portalo CVbankas.lt atlikta apklausa.

Darbuotojai noriai priimtų kolegas iš kitos šalies – apie 90 proc. respondentų sako, kad norėtų turėti kolegų užsieniečių, atskleidė darbo portalo CVbankas.lt apklausos rezultatai. Pasak respondentų, didžiausi skirtingų šalių piliečių darbo kartu privalumai – akiračio praplėtimas, pažįstant ir įsigilinant į skirtingas kultūras, užsienio kalbų įgūdžių gerinimas. Apklausos dalyvių teigimu, kolegos užsieniečiai praturtina patirtį ir dėl įvairiapusiškesnio požiūrio padeda pasiekti geresnių rezultatų.

Vis dėlto dalis darbuotojų (apie 10 proc. CVbankas.lt respondentų) nesureikšmina fakto, iš kur kolega galėtų būti kilęs, ir nepastebi didelio skirtumo tarp darbo su kolegomis lietuviais ir užsieniečiais.

Vidutiniškai trečdalis darbuotojų šiuo metu neturi galimybės bendrauti užsienio kalbomis darbe, daugiau nei pusė bendrauja nelietuviškai su kolegomis, partneriais arba klientais. CVbankas.lt apklausa atskleidė, kad daugiausia bendraujama anglų kalba, kai kur – anglų ir dar viena kalba, pavyzdžiui, rusų arba prancūzų.

CVbankas.lt informacija