№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Konkretaus darbo patirtis ir užsienio kalbos – esminiai reikalavimai darbuotojams

Опубликовано:
Konkretaus darbo patirtis ir užsienio kalbos – esminiai reikalavimai darbuotojams

Šiuo metu neturite darbo, bet ieškote? O galbūt dirbate, bet norėtumėte turimą darbą pakeisti į kitą? Vadinasi, dabar Jums aktualios darbo paieškos. Todėl pateikiame sąrašą reikalavimų, kuriuos darbdaviai dažniausiai nurodo darbo skelbimuose ir tikisi iš kandidatų.

Įvertinus darbo paieškos portalo CVbankas.lt darbuotojų apklausos rezultatus, dažniausias reikalavimas – konkretaus darbo patirtis. Darbdaviai daugiausia atvejų pageidauja ne darbo patirties turėjimo apskritai, o būtent tam tikros srities darbo įgūdžių ir kompetencijos turėjimo (atliktos apklausos rezultatai atskleidė, kad netgi 20 proc. darbą siūlančiųjų kaip reikalavimą nurodo tam tikros srities darbo patirtį ir tik 3 proc. – bet kokio darbo patirtį).

Antroje vietoje kaip vienas iš dažniausių reikalavimų įvardijamas užsienio kalbų mokėjimas. Netgi 19 proc. darbuotojų pastebi, kad darbdaviai pageidauja, jog būsimas darbuotojas mokėtų tam tikrų užsienio kalbų. Įdomu tai, kad užsienio kalbų mokėjimas pirmauja prieš gebėjimą kalbėti ir rašyti taisyklingai lietuviškai – kaip vieną iš dažniausių reikalavimų mokėti lietuvių kalbą pastebi vos 8 proc. CVbankas.lt respondentų.

Toliau statistiškai reikšmingas yra išsilavinimas. Darbdaviai taip pat dažniausiai nurodo, kad darbuotojas turi būti įgijęs tam tikros srities išsilavinimą, o ne apskritai būti baigęs kokius nors mokslus (12 proc. ir 5 proc.).

Pasirodo, darbdaviams labai svarbu, kad darbuotojai gebėtų vairuoti ar netgi turėtų asmeninę transporto priemonę. 11 proc. CVbankas.lt respondentų, kurie paskutiniu metu ieškojo darbo, teigia, kad skelbimuose dažnai nurodoma, jog darbuotojas turėtų gebėti vairuoti automobilį, dar 9 proc. – kad turėtų nuosavą automobilį.

Darbo skelbimuose taip pat dažnai įvardijama, kokių asmeninių savybių būsimas darbuotojas turėtų turėti. Tokius reikalavimus kaip vienus iš dažniausiai pasitaikančių įvardija 10 proc. CVbankas.lt respondentų.

Likę reikalavimai statistiškai nėra itin reikšmingi. Tai reprezentatyvi išvaizda, galėjimas dirbti nestandartinėmis darbo valandomis ir kt.

CVbankas.lt informacija