№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Koučingas – priemonė, padedanti pasiekti norimų karjeros pokyčių

Опубликовано:
Koučingas – priemonė, padedanti pasiekti norimų karjeros pokyčių

Vasario pradžioje paskelbėme konkursą dėl karjeros koučingo sesijų ciklo (kuris dar tęsiasi iki vasario pabaigos! Daugiau apie konkursą galite sužinoti paspaudę šią nuorodą). Ne vienam iškilo klausimas „O kas gi yra tas koučingas ir kaip jis gali būti naudingas mano karjeros klausimais?”. Todėl pateikiame šiek tiek daugiau informacijos apie tai, kaip tai gali padėti Jums siekti karjeros.

Koučingas (arba ugdomasis vadovavimas) yra asmeninio ugdymo priemonė, padedanti susikurti norimų asmeninės ar profesinės srities pokyčių. Visa, kas naudojama koučinge, yra vardan to, kad praplėstų žmogaus sąmoningumą, padėtų jam atrasti savo vidinius resursus. Koučingo specialistas, per individualias sesijas užduodamas taiklius ir sąmoningumą skatinančius klausimus, padeda žmogui atrasti jo unikalumą, stipriąsias savybes ir realiai įvertinti esamą situaciją.

Koučingo sesijos vyksta pokalbio formatu individualių susitikimų metu. Norimam pokyčiui pasiekti vidutiniškai prireikia iki 5 koučingo sesijų, esant didesniam iššūkiui – kartais ir daugiau.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių spręstinų temų per koučingo sesijas yra būtent su karjera susiję klausimai:
– Jau eilę metu dirbate tame pačiame darbe, bet nejaučiate vidinio džiaugsmo?
– Vis keičiate darbą po darbo ir neatrandate to, kuris jus džiugintų?
– Baigėte studijas ir nežinote, ką norite daryti toliau?
– Ilgą laiką atrodė, jog žinote, ko norite, siekėte to, bet gavę supratote, kad tai ne Jums?

Dažnai tokie ir panašūs klausimai kyla dėl to, kad aklai tikime tuo, ką mums diktuoja aplinka, neįsigiliname į savo stipriąsias savybes, neįvertiname, ko norime iš tikrųjų. Tėvų, draugų, visuomenės suformuota nuomonė daro didelę įtaką mūsų pasirinkimams. Daro tokią įtaką, kad po to sunkiai atskiriame, patys priėmėme tokį sprendimą ar jis buvo primestas kitų. Todėl dažnai, nejausdami savo tikrųjų norų, jaučiamės nelaimingi dėl esamos profesijos.

Tada iš nusivylimo iškyla pasakymas „geriausia, kad gaučiau pinigų ir man iš viso dirbti nereiktų”. Daugeliu atvejų tokiu pasakymu, mes tik neprisiimame atsakomybės už savo veiksmus ir atsisakome ieškoti būdų sau padėti. Kiekvienas žmogus iš prigimties nori dirbti, nori būti įvertintas ir vertinamas, kiekvienas nori realizuoti save, daryti tai, ką jis sugeba geriausiai. O karjera/darbas yra viena iš pagrindinių gyvenimo sričių, kuriose mes galime plačiai išpildyti savirealizacijos poreikį. Jei žinotume, kas mums svarbu, kas suteikia vidinį pasitenkinimą ir sukuria vertę, būtų paprasčiau ir įvertinti, koks darbas, kokia veikla mums labiausiai tinka, ir numatyti norimų savo karjeros pokyčių kryptį.

Būtent tai ir padeda spręsti koučingas: atrasti, ką žmogus sugeba geriausiai, kokios yra jo įgimtos ir įgytos stipriausios savybės, kokia veikla gali padėti geriausiai save realizuoti.

_____________________________________________________
Straipsnį parengė Iveta Starkova, koučingo specialistė iš www.vidinisresursas.lt