№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Kuriose darbo srityse didžiausi atlyginimai?

Опубликовано:
Kuriose darbo srityse didžiausi atlyginimai?

Darbuotojų atlyginimai labai dažnai priklauso ne nuo jų išsilavinimo, o nuo įgytos patirties. Jau dirbusiems ir žinių bagažą turintiems asmenims siūlomas didesnis atlyginimas nei tiems, kurie dar nėra dirbę. Tačiau atlyginimo dydį koreguoja ir darbo patirties sritis – vienų sričių darbuotojai įvertinami didesniu atlygiu, kitų – kuklesniu.

Paklausti, kaip patys darbuotojai mano, kiek reikia uždirbti vienam asmeniui, gyvenančiam didžiuosiuose šalies miestuose, kad galėtų normaliai gyventi, dauguma (60 proc.) CVbankas.lt respondentų mano, kad reikia iki 2000 Lt arba iki 2500 LT. Penktadalio respondentų nuomone, reikėtų ne mažiau nei 2500 Lt, likusieji respondentai kuklesni – jie pragyventų su iki 1500 Lt siekiančiomis pajamomis.

Kaip skiriasi asmenų poreikiai, taip skiriasi ir atlyginimai, kuriuos darbuotojai gauna, turėdami tam tikros srities darbo patirties. Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atlyginimų statistikos duomenys rodo, kad daugiausiai šiuo metu uždirba asmenys, turintys darbo patirties eksporto, kompiuterių/IT/interneto, nekilnojamojo turto bei pirkimo/tiekimo srityse. Vidutiniai šių sričių darbo patirties turinčių asmenų atlyginimai atitinka daugumos respondentų nuomonę, kiek turėtų uždirbti asmuo, kad galėtų normaliai gyventi didžiuosiuose šalies miestuose.

Kiek mažesni, tačiau vis tiek vieni iš didžiausių yra atlyginimai tų darbuotojų, kurie jau įgiję patirties energetikos, inžinerijos/mechanikos, personalo valdymo, statybos, valstybės tarnybos, teisės bei logistikos/transporto srityse.

CVbankas.lt atlyginimų statistika rodo, kad mažiausius atlyginimus gauna tie darbuotojai, kurie turi klientų aptarnavimo/paslaugų, maisto gamybos, prekybos – konsultavimo ir sandėliavimo darbo sričių patirties.

Iš CVbankas.lt darbuotojų atlyginimų statistikos matyti, kad asmenys, ieškodami naujo darbo, bandomuoju laikotarpiu sutiktų dirbti ir už mažesnį atlygį, tačiau po bandomojo laikotarpio norėtų gauti apie 20 proc. didesnį atlyginimą nei ankstesniame darbe.

CVbankas.lt informacija