№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Neradę darbo Lietuvoje, dauguma sutiktų emigruoti

Опубликовано:
Neradę darbo Lietuvoje, dauguma sutiktų emigruoti

Ar kada susimąstėte, kaip elgtumėtės, jei po ilgų darbo paieškų darbo vis tiek nerastumėte? Ar toliau atkakliai ieškotumėte? O galbūt svarstytumėte emigravimo galimybes ir imtumėte domėtis darbu svetimose šalyse? Statistika rodo, kad netgi 8 iš 10–ies lietuvių ryžtųsi ar bent jau nagrinėtų darbo užsienyje pasiūlymus.

Portalo CVbankas.lt atliktos darbuotojų apklausos rezultatai atskleidė, kad netgi 40 proc. asmenų, neradusių darbo Lietuvoje, nedvejodami išvyktų dirbti į užsienį. Dar 18 proc. pripažįsta, kad išvykti sutiktų tik trumpam, pavyzdžiui, keliems mėnesiams, kad užsidirbtų tam tikrą pinigų sumą. Beveik ketvirtadalis respondentų tiksliai nežino, ar emigruotų, tačiau sutinka, kad tai būtų vienas iš variantų ir kad jį reikėtų gerai apgalvoti, nors pripažįsta, kad gyventi svetur nenorėtų. Vos penktadalis darbuotojų žvelgia optimistiškai ir mano, kad išeitį visuomet galima rasti savoje šalyje.

Peržiūrėjus CVbankas.lt publikuojamus darbo užsienyje pasiūlymus matyti, kad didžiąją pasiūlos dalį sudaro darbo Anglijoje ir Airijoje pasiūlymai (iš viso 96 proc. darbo užsienyje pasiūlos). Likę keli procentai skelbimų yra apie darbą kitose šalyse. Nors tai vos keli procentai, tačiau jie sudaro keliasdešimt darbo skelbimų. Palyginti pusantrų metų statistiką, šiemet padaugėjo šalių, kuriose siūlomas darbas, įvairovė. Atsidaro pasiūlymų dirbti Afganistane, Kazachstane, Kanadoje, Australijoje, Malaizijoje, Nyderlanduose, Ukrainoje, Baltarusijoje. Prieš pusantrų metų be Anglijos ir Airijos darbo pasiūlymų dar buvo pateikiama daugiausia Skandinavijos šalyse, Graikijoje, Kipre, Vokietijoje ir Olandijoje.

CVbankas.lt skelbimų statistika rodo, kad daugiausia darbo pasiūlymų užsienyje pateikiama pramonės / gamybos, klientų aptarnavimo / paslaugų, prekybos–konsultavimo, inžinerijos / mechanikos ir medicinos / sveikatos apsaugos / farmacijos sričių atstovams.

Skelbimuose, kuriuose siūlomas darbas užsienyje, vidutiniai įvardinti atlyginimai siekia 2500–3800 Lt, o tuose, kuriuose įvardijamas valandinis atlygis, suma siekia vidutiniškai 25 Lt už valandą.

CVbankas.lt informacija