№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Nori gauti darbą – teks padirbėti ar pasikliauti sėkme?

Опубликовано:
Nori gauti darbą – teks padirbėti ar pasikliauti sėkme?

Darbo rinkos situacija Lietuvoje pagerėjusi, palyginti su laikotarpiu prieš porą metų, tačiau vis tiek yra daug darbo nuolat ieškančių žmonių – tenka įveikti jų konkurenciją ir įrodyti, kad esate tinkamiausi kandidatai. Ar darbą gauti padeda tik juodas darbas ir rimtos pastangos ar vis dėlto atsitiktinė sėkmė?

Dalis darbo ieškančiųjų pripažįsta, kad šiuo metu vis kažko pritrūksta iki sėkmės, kad gautų darbą, tačiau netgi 40 proc. kandidatų teigia, kad darbų yra daug, kad patys darbuotojai gali kelti reikalavimus, nes turi ką pasiūlyti darbdaviams, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt apklausos rezultatai.

Tų apklausos dalyvių, kuriems darbo kol kas nepavyko rasti, nuomone, šiuo metu būtina apgalvoti, kaip galima su savo CV ar motyvaciniu laišku išsiskirti iš kitų kandidatų. Kandidatai stengiasi įrodyti, kodėl yra tinkamiausi konkrečiam darbui, atskleidžia savo stipriąsias puses, novatoriškai pristato save, savo pasiekimus ir laimėjimus, pristato, kokiuose mokymuose ar konferencijose yra dalyvavę, ką laimėję – tokie faktai paminimi darbdaviui, kad šis žinotų, jog kandidatai anksčiau buvo įvertinti profesionalų. Kai kurie darbo ieškantieji, norėdami išsiskirti iš kitų, nesiunčia nei CV, nei motyvacinio laiško – jie siekia bendrauti tiesiogiai su darbdaviu ir tartis dėl susitikimo akis į akį, tačiau pripažįsta, kad taip bandyti įsidarbinti yra nė trupučio ne lengviau nei siunčiant CV.

Paklausti, kas, jų nuomone, padėtų greičiau rasti darbą ar pakeisti esamą į naują, labiau patinkantį, dauguma (daugiau nei trečdalis) respondentų nurodo, jog labiausiai pagelbėtų pažintys. Apie 19 proc. darbuotojų įvardija, kad darbą gautų lengviau, jei turėtų kitokio darbo patirties, 16 proc. įsitikinę, jog įsidarbintų lengviau, jei būtų drąsesni, labiau savimi pasitikintys, 15 proc. – jei apskritai turėtų kokio nors darbo patirties. Dešimtadalis CVbankas.lt respondentų mano, kad įsidarbintų greičiau, jei būtų įgiję kitos srities išsilavinimą, likusieji keli procentai – jei jų išvaizda būtų kitokia.

Šios CVbankas.lt apklausos duomenys atskleidė, kad norint gauti darbą, reikia įdėti nemažai pastangų. Reikia ne tik atidžiai išsirinkti tinkamą darbo pasiūlymą konkrečiai sau, ne tik atitikti keliamus reikalavimus, bet ir tinkamai save pristatyti, patraukti darbdavio dėmesį, įtikinti, kad esate tinkamiausi. Jei Jus aplankys sėkmė, tai bus tik paprastesnis kelias pasiekti tikslą, tačiau įdėtos pastangos ir įdėtas darbas gali greičiau garantuoti, kad pasiseks.