№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Pernai darbuotojai uždirbo daugiau

Опубликовано:
Pernai darbuotojai uždirbo daugiau

Pernai visų amžiaus grupių darbuotojai uždirbo daugiau nei 2014 metais. Per metus padidėjo ne tik tam tikros amžiaus grupės darbuotojų atlygis – portalo CVbankas.lt duomenys rodo, kad augo ir pačių jauniausių, ir pačių vyriausių darbuotojų atlyginimai.

Nepaisant atlyginimų didėjimo įvairaus amžiaus dirbantiesiems, pats didžiausias teigiamas pokytis matomas tarp tų darbuotojų, kurie jau yra įgiję darbo patirties bei kompetencijų, išmano savo darbo sritį ir gali būti puikūs specialistai, atlyginimų: pernai, palyginti su 2014 metais, labiausiai padidėjo nuo 30 iki 44 metų amžiaus darbuotojų atlyginimai.

Pažvelgus į dar senesnį laikotarpį ir įvertinus, kokie vidutiniai atlyginimai buvo mokami darbuotojams prieš penkerius metus, matoma, kad per penkmetį labiausiai padidėjo 25-29 metų arba 35-39 metų amžiaus darbuotojų atlyginimo vidurkis, mažiausiai – 16-24 metų amžiaus.

Vertinant pagal darbo sritį, pernai didžiausius atlyginimus gavo kompiuterių ir informacinių technologijų specialistai (vidutiniškai 1242 Eur, atskaičius mokesčius), pavyzdžiui, programuotojai, sistemų administratoriai, taip pat įvairių sričių vadovaujančias pozicijas užimantys darbuotojai (1138 Eur), elektronikos ir telekomunikacijų sričių atstovai (1078 Eur), statybininkai ir statybos projektų vadovai (950 Eur), inžinieriai ir mechanikai (902 Eur), su pardavimais dirbantys darbuotojai (825 Eur), kurių atlyginimas neretai priklauso nuo darbo rezultatų, apskaitininkai ir buhalteriai (813 Eur), nekilnojamojo turto brokeriai (806 Eur). Prie kategorijų nurodyti atlyginimai yra vidutiniai, jų statistika apskaičiuota, neatsižvelgiant į darbuotojo kvalifikaciją, patirtį, amžių, tikslias atsakomybes ir kt., taigi vertinant konkrečiai pagal darbuotoją ir jo pareigas bei gebėjimus, atlyginimo suma gali būti kitokia.

Pati atlyginimo suma pernai, palyginti su 2014 metais buvusiu vidurkiu, labiausiai didėjo elektronikos, eksporto, vadovavimo, informacinių technologijų specialistams.

Pernai mažiausius atlyginimus gavo apsaugos darbuotojai (563 Eur), maisto gamintojai (606 Eur), klientų aptarnavimo specialistai (615 Eur), mokytojai ir kiti švietimo darbuotojai (621 Eur), sandėlininkai (623 Eur).

CVbankas.lt informacija