№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Po euro įvedimo atlyginimai didmiesčiuose augo

Опубликовано:
Po euro įvedimo atlyginimai didmiesčiuose augo

Dar prieš euro įvedimą buvo svarstoma, kaip tai paveiks daugelį gyvenimo sričių, ne išimtis – ir atlyginimai darbuotojams. Praėjus daugiau nei pusmečiui, galima įvertinti įvykusius pokyčius. Šalies didžiuosiuose miestuose vidutiniai atlyginimai augo, o iš trijų didmiesčių didžiausias pokytis matomas Vilniuje. Vertinant mažesnių miestų mastu, atlyginimai buvo labiau didinami, nei mažinami. Informacija parengta, remiantis darbo portale CVbankas.lt atitinkamu laikotarpiu užsiregistravusių ir informaciją apie savo gaunamą atlyginimą pateikusių darbo ieškančiųjų duomenimis.

Iš trijų didmiesčių atlyginimai labiausiai didėjo Vilniuje – šiemet sostinėje dirbantys darbuotojai gauna vidutiniškai 15 proc. didesnius atlyginimus nei antrąjį praėjusių metų pusmetį, Kaune pokytis siekia 11 proc., Klaipėdoje – apie 6 proc. Šiauliuose ir Panevėžyje augimas panašus – atitinkamai 15 ir 14 proc.

Vidutinis atlyginimas, kurį gauna dirbantieji Vilniuje, šiemet siekia apie 654 Eur (antrąjį praėjusių metų pusmetį buvo 570 Eur), Kaune – apie 572 Eur (išaugo nuo vidutiniškai 515 Eur), o Klaipėdoje – apie 606 Eur (pakito nuo 570 Eur), atskaičius mokesčius. Šiauliuose ir Panevėžyje vidutinis atlyginimas šiais metais yra atitinkamai apie 568 ir 587 Eur (pakito nuo 494 ir 514 Eur). Pateikti atlyginimai yra vidutiniai, apskaičiuoti neatsižvelgiant į konkretaus kandidato darbo patirtį, išsilavinimą, amžių ir kitus gebėjimus.

Vertinant pagal darbo sritis, po euro įvedimo Lietuvoje atlyginimai labiausiai išaugo turizmo, elektronikos ir telekomunikacijų, kultūros specialistams, inžinieriams, teisininkams, šiek tiek mažiau prekybos ir konsultavimo, pirkimų ir tiekimų, nekilnojamojo turto bei personalo valdymo specialistams.

Vidutinių atlyginimų sumažėjimas šiemet, palyginti su praėjusių metų antruoju pusmečiu, pastebimas medicinos, statybos, valdymo, žemės ūkio, eksporto ir marketingo sričių darbuotojams.

CVbankas.lt informacija