№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Pusė darbuotojų nuolat galvoja apie darbo keitimą

Опубликовано:
Pusė darbuotojų nuolat galvoja apie darbo keitimą

Savo darbe šiuo metu užtikrinti jaučiasi vos penktadalis darbuotojų, o kiek daugiau nei pusė sako, kad dėl darbo vietos turi abejonių, bet vis dėlto mano, kad tos abejonės nėra labai pagrįstos.

Kas penktas darbuotojas dabartinėje darbo vietoje jaučiasi labai nestabiliai, parodė darbo portalo CVbankas.lt apklausos rezultatai. Pagrindinė nestabilumo priežastis – tai, kad trūksta atgalinio ryšio: neretai darbuotojai nesulaukia jokių pastabų, dirba gerai ar prastai, todėl nežino, kaip jiems save vertinti.

Iš apklausos rezultatų taip pat matyti, kad pusė darbuotojų nuolatos galvoja apie darbo keitimą. Vadinasi, darbuotojai nebe taip būkštauja dėl savo darbo vietos, kaip prieš kelerius metus, dažniau svarsto galimybę keisti darbą, pradėti gilintis į kitą sritį ar tiesiog pakeisti įmonę, kurioje dirbtų. 25 proc. respondentų minčių apie darbo keitimą kyla retai, o 13 proc. išvis nekyla, nes jie savo darbu yra labai patenkinti.

Paklausti, ar jaučiasi naudingi savo įmonei, dauguma darbuotojų savo svarbą vertina racionaliai ir sako, kad jų darbus galėtų atlikti ir kas nors kitas (netgi devyni iš dešimies portalo CVbankas.lt respondentų). Dešimtadalis teigia, kad yra naudingi, kad juos kas nors galėtų pakeisti, tačiau būtų sudėtinga surasti tinkamą žmogų.

Patiems darbuotojams itin svarbu jaustis savo vietoje ir daryti tai, ką jie sugeba geriausiai (39 proc.), tačiau beveik tiek pat svarbu ir jaustis reikalingiems bei vertinamiems (33 proc.). Respondentai teigia, kad svarbu ir kurti akivaizdžią, apčiuopiamą vertę įmonei (17 proc.) bei jausti vadovo palaikymą (11 proc.).

Jei žinotų, kad bus dar labiau įvertinti, netgi septyni iš dešimties apklausos dalyvių rastų jėgų ir laiko resursų labiau stengtis. Trys iš dešimties darbuotojų teigia, kad jau nebegali daugiau stengtis, nes ir taip daro viską, kas įmanoma, kad rezultatai būtų kuo geresni.

CVbankas.lt informacija