№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Sėkmingos darbo paieškos vadovas (I dalis: nuo ko pradėti ieškoti darbo?)

Опубликовано:
Sėkmingos darbo paieškos vadovas (I dalis: nuo ko pradėti ieškoti darbo?)

Praradote darbą? Baigėte studijas ir ieškote pirmojo darbo? Tačiau nežinote nuo ko pradėti? Kyla nerimas ir baimė? Aplink daug kas kalba apie didelį nedarbą ir ilgas bei nesėkmingas darbo paieškas?
Gera naujiena yra ta, kad šiuo metu įmonės ieško tikrai daug ir įvairių specialistų. Kuo greičiau meskite visas neigiamas mintis šalin ir vietoj to stenkitės susipažinti su naudingą informaciją, kuri Jums padės sėkmingai įsidarbinti. Tokią informaciją pateiksime trumpų patarimų rinkinyje “Sėkmingos darbo paieškos vadovas".

Nuo ko pradėti? Kur ir kaip ieškoti darbo?
- Visų pirma, kad darbo paieška būtų sėkminga, turite apsibrėžti, kokio darbo norite. Kai žinosite, kokio darbo norite, nereikės blaškytis ir galėsite dėti kryptingas pastangas konkretaus darbo paieškai. Darbdaviams yra kur kas patraukesni kandidatai, siekantys būtent tokio darbo nei tiesiog ieškantys bet kokio.
- Kur ieškoti darbo? Šiais laikais daugiausia siūlomo darbo skelbimų rasite internetiniuose darbo paieškos portaluose. Populiariausias Lietuvoje darbo portalas yra CVbankas.lt - čia darbuotojų ieško daugiausia darbdavių bei rasite daugiausia darbo Lietuvoje skelbimų. Daugiau panašių darbo paieškos portalų galite rasti pasinaudoję Google paieškos sistema.
- Užpildykite savo gyvenimo aprašymą internetiniuose darbo portaluose bei nuolat atnaujinkite jį - darbdaviai dažnai ne tik publikuoja darbo skelbimą, tačiau ir patys ieško tinkamų darbuotojų CV duomenų bazėse.
- Pasinaudokite Lietuvos Darbo Biržos teikiamomis paslaugomis darbo ieškantiesiems. Daugiau informacijos apie registraciją darbo biržoje, reikalingus dokumentus, elektronines paslaugas ir kt. sužinosite Lietuvos darbo biržos interneto tinklalapyje: http://www.ldb.lt/Informacija/PatarimaiIeskantiemsDarbo
- Domina darbas valstybės tarnyboje? Interneto svetainėje www.vtd.lt galite rasti informacijos apie skelbiamus konkursus darbo vietai užimti. Susisiekite su įstaiga, kurioje norėtumėte dirbti ir išsiaiškinkite dominančiai pareigybei keliamus reikalavimus, konkurso sąlygas.
- Norėtumėte dirbti ar mokytis kitoje Europos Sąjungos šalyje? EURES - Europos užimtumo tarnyba - yra bendradarbiavimo tinklas, kurio paskirtis - užtikrinti laisvą darbuotojų judėjimą Europos ekonominėje erdvėje. EURES biurai teikia informaciją apie laisvas darbo vietas, gyvenimo sąlygas bei socialines garantijas užsienyje. EURES biuro konsultantai naudojasi tarptautiniu duomenų bazės tinklu, kuriame skelbiami darbo pasiūlymai visoje Europoje. Daugiau informacijos: http://www.ldb.lt/eures/
- CV siųskite ne tik pagal publikuojamus darbo skelbimus, bet ir į įmones, kuriose norėtumėte dirbti, net jei jos tuo metu nesiskelbia apie jokias laisvas pozicijas. Darbdaviai vertina iniciatyvius darbuotojus.
- Išnaudokite visus savo kontaktus. Apie tai, kad ieškote darbo, praneškite draugams, buvusiems kolegoms, prasitarkite kaimynams. - - Šiais laikais tokiai žinutei paskelbti puikiai pasitarnauja ir socialinių tinklų puslapiai. Niekada nežinai, iš kurios pusės gali atkeliauti naudingas pasiūlymas.