№1 Самый популярный портал по трудоустройству

„Senukų“ patarimai ieškantiesiems pirmojo darbo

Опубликовано:
„Senukų“ patarimai ieškantiesiems pirmojo darbo

Kada pradėti ieškoti pirmojo darbo? Baigiantis vasaros atostogoms, į universitetus neįstoję ir į jau pradėtas studijas sugrįžtantys jaunuoliai vis dažniau varsto įmonių duris. Tačiau tenka nusivilti – didesnė dalis darbdavių ieško specialistų, jau turinčių bent kelerių metų darbo patirtį. Kaip rasti darbą jaunuoliui, dar visai neseniai sėdėjusiam mokyklos suole ar vis dar studijuojančiam universitete ir neturinčiam darbo patirties?

Pradėk dirbti kuo anksčiau

Vienos didžiausių įmonių Lietuvoje – UAB „Senukų prekybos centras“ – Darbuotojų paieškos ir atrankos grupės vadovė Violeta Naujokienė pastebi, jog pasibaigus paraiškų studijuoti aukštosiose mokyklose teikimui niekur neįstoję ar nusprendę padaryti metų pertrauką abiturientai suskumba ieškoti darbo.

„Džiugu, kad jaunimas nešvaisto laiko veltui. Vasarą sulaukiame tris keturis kartus daugiau 18-20 metų jaunuolių gyvenimo aprašymų. Tai rodo, jog jaunimas ne atostogauja, o aktyviai ieško darbo. Šiemet vien liepos mėnesį gavome beveik 1000 gyvenimo aprašymų – 42 proc. daugiau nei tuo pat laikotarpiu pernai“, – sakė V. Naujokienė.

Anot pašnekovės, sveikintina, kad dėl darbo kreipiasi paskutinių kursų studentai. V. Naujokienės teigimu, tokie žmonės jau turi nemažą teorijos bagažą, kuris padeda greičiau perprasti darbo procesus.

„Mūsų įmonėje sudaromos sąlygos mokytis, todėl paskutinių kursų studentai gali dirbti dalį darbo dienos. Tokiu būdu universitete įgytos teorinės žinios iš karto pritaikomos praktiškai“, – sakė „Senukų“ darbuotoja.

Darbo rinkoje vadovaukis nuoseklumu

Dažnai jaunuoliai, vos baigę studijas universitete, trokšta dirbti vadovaujamąjį darbą. Žinoma, ambicijos ir pasitikėjimas savimi paprastai darbdavių itin vertinami, tačiau neatsižvelgus į darbo pobūdį ir gebėjimą jį gerai atlikti gaištamas gyvenimo aprašymo siuntėjo ir gavėjo brangus laikas.
Ieškantiesiems pirmojo darbo, UAB „Senukų prekybos centras“ Darbuotojų paieškos ir atrankos grupės vadovė pataria į darbo rinką eiti nuosekliai, gerai įvertinus savo žinias ir galimybes.

„Nė vienas iš mūsų vadovu netapo iš karto, todėl bijoti nekvalifikuoto darbo nevertėtų. Juk kiekvienoje darbo situacijoje galima pritaikyti žinias, tobulinti bendravimo, derybų, darbų planavimo įgūdžius, išmokti disciplinos. Iniciatyvūs, tobulėti siekiantys žmonės visada pastebimi“, – kalbėjo UAB „Senukų prekybos centras“ Darbuotojų paieškos ir atrankos grupės vadovė.

Pašnekovė pabrėžė, jog rinkdamasi darbuotoją ji atkreipia dėmesį ir į asmenines kandidato savybes, gebėjimą atlikti tam tikrą darbą. Tačiau darbo rinka, anot jos, šiandien yra itin įtempta ir žmogui be patirties konkuruoti su jau turinčiu patirtį nelengva. Todėl bet kokia patirtis yra itin vertinama.

„Nesvarbu, ar jaunuolis yra dirbęs Anglijoje padavėju, ar dalyvavęs universitetų mainų programoje, bet kokia patirtis – tarptautinė ar ne – išplečia potencialaus darbuotojo akiratį, žmogus jaučiasi drąsesnis, lengviau bendrauja su įvairiais žmonėmis“, – įsitikinusi V. Naujokienė.

Kilk karjeros laiptais, rodydamas iniciatyvą

Įvairių tyrimų rezultatai rodo, kad šiuo metu darbuotojams darbe svarbiausia realizuoti save, panaudoti žinias, gebėjimus, talentą. Ir nors pernai darbuotojus dar motyvavo geras atlyginimas, šiandien jiems svarbiausia darbo prasmė ir pasitenkinimas tuo, kas daroma.

Įmonės stabilumas, įdomus darbas, iššūkiai, greita karjera, galimybė papildomai mokytis – tai įmonės bruožai, į kuriuos šiandien atsižvelgia darbo ieškantys žmonės.

„Senukai“ šiuos poreikius patenkina su kaupu. UAB „Senukų prekybos centras“ Personalo mokymo grupės vadovė Ugnė Marcinkevičienė pastebi, jog iš tiesų darbuotojai tampa vis iniciatyvesni, ieškodami galimybių išmokti naujų dalykų.

„Vien per pastaruosius šešis mėnesius buvo surengta 950 mokymų įvairiomis temomis. Taip pat kasmet apie 500 darbuotojų pakyla karjeros laiptais. Vien per pastaruosius šešis mėnesius į aukštesnes pareigas perkelti 263 „Senukų“ darbuotojai“, – pabrėžė UAB „Senukų prekybos centras“ Personalo mokymo grupės vadovė.

Ką tik universitetus baigę jaunuoliai ar jau kelerių metų darbo patirtį turintys darbuotojai „Senukuose“ turi galimybę atsiskleisti ir tobulėti ne tik mažmeninės prekybos, bet ir pirkimo, pardavimo, finansų, buhalterijos, žmogiškųjų išteklių, IT technologijų, transporto, audito ir kitose srityse.

Anot UAB „Senukų prekybos centras“ Darbuotojų paieškos ir atrankos grupės vadovės Violetos Naujokienės, naujoms pareigoms – jaunesniojo verslo vystymo vadybininko – šiuo metu ieškomi veržlūs ir kūrybingi, analitiškai mąstantys darbuotojai. Anot jos, šis darbas yra puiki pradžia tiems, kurie planuoja studijuoti ar jau studijuoja ekonomiką, finansus, tarptautinį verslą arba tiesiog domisi ekonomikos procesais ir nori įgyti patirties verslo vystymo srityje.

Norintieji dirbti verslo vystymo srityje kviečiami savo gyvenimo aprašymus siųsti el. paštu atranka@senukai.lt.

UAB „Senukų prekybos centras“