№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Sezoninis darbas Lietuvoje domina labiau nei užsienyje

Опубликовано:
Sezoninis darbas Lietuvoje domina labiau nei užsienyje

Vasarą išauga sezoninio darbo pasiūla ir paklausa – ypač tam tikros įstaigos, kurių veikla itin susijusi su šiltuoju sezonu, turizmu, aptarnavimu ar geru oru, ieško darbuotojų, kurie galėtų dirbti laikinai, o darbo ieškantieji sezoniniu darbu naudojasi kaip galimybe užsidirbti mokslo metams, pasitaupyti studijoms ir pan.

Statistika rodo, kad šiuo metu vidutiniškai kas penktas asmuo iki 24 metų domisi sezoninio darbo galimybėmis, o daugiau nei pusė pripažįsta, kad juos labiau domintų nuolatinis darbas, tačiau jo negavę jie sutiktų dirbti ir laikinai. Darbu tik vasarą nesidomi vidutiniškai ketvirtadalis darbingo amžiaus jaunuolių.

Iš darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatų matyti, kad norintieji dirbti laikiną sezoninį darbą šiuo metu labiausiai domisi padavėjams, viešbučio darbuotojams, pardavėjams, barmenams, prekių išvežiotojams ir kambarinėms pateikiamais darbo pasiūlymais. Netgi penktadalis sutiktų dirbti bet kokį darbą, kad tik apskritai galėtų dirbti.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad dauguma darbo ieškančiųjų domisi sezoniniu darbu Lietuvoje, ne užsienyje. Tie, kurie sutiktų emigruoti, vyktų į svetimas šalis ne tik norėdami užsidirbti, be ir dėl to, kad juos domina įdomiai praleisti vasarą, išmokti naujų dalykų ar pakeisti aplinką, pakeliauti.

Šiuo metu sezoninio darbo pasiūlymų maždaug penktadaliu daugiau Lietuvoje, ne užsienyje, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt statistika. Lietuvoje ieškoma vairuotojų išvežioti tam tikroms prekėms, pardavėjų ar pardavėjų–konsultantų, kasininkų–pardavėjų, kelininkų, renginių organizatorių, virėjų, padavėjų, valytojų ir pan.

Užsienyje sezoniniam darbui labiausiai ieškoma įvairių aptarnavimo sektoriaus specialistų (padavėjų, barmenų, kambarinių), taip pat medicinos srities atstovų (medicinos seselių) ir pan.