№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Socialiniuose tinkluose publikuojama informacija gali pakišti koją ieškant darbo?

Опубликовано:
Socialiniuose tinkluose publikuojama informacija gali pakišti koją ieškant darbo?

Dalis mūsų šiuo metu naudojasi įvairiais socialiniais tinklais, pavyzdžiui, feisbuku, ir nevengia publikuoti informacijos apie save. Ar visuomet elgiamės teisingai, paskelbdami vienus ar kitus faktus apie save? Galbūt dalis viešai prieinamos informacijos mūsų nepažįstamiems žmonėms apie mus kuria kitokį įspūdį, nei esame iš tiesų, ir gali pakišti koją ieškant darbo?

Pusė darbo portalo CVbankas.lt atliktame tyrime dalyvavusių asmenų sako, kad darbdaviai internete ieško informacijos apie kandidatus. Trečdalis šios informacijos nežino ir tik 20 proc. respondentų mano, kad darbuotojo atranka ir taip yra sudėtingas procesas ir kad paprasčiausiai nėra laiko dar papildomai ieškoti duomenų apie kandidatą.

Maždaug 40 proc. darbuotojų ar darbo ieškančiųjų ir patys nuolatos ieško faktų ar atsiliepimų apie darbdavius, beveik 30 proc. ieško tik tam tikrais atvejais. Vadinasi, tik vidutiniškai trys iš dešimties darbuotojų nenaršo internete, norėdami sužinoti įvairių faktų apie darbdavius.

Paklausti, ar atkreipia dėmesį, kaip atrodo darbdaviams feisbuke ar kituose socialiniuose tinkluose, daugiau kaip pusė CVbankas.lt respondentų sakosi anksčiau apie tai negalvodavę, bet dabar jau ribojantys, ką viešinti ir ko ne. Jų nuomone, netinkamos informacijos publikavimas tikrai gali trukdyti įsidarbinti.

Apie tai, kad socialiniuose tinkluose paskelbta informacija gali darbdaviams sukurti netinkamą įspūdį apie kandidatus, sako nemastę vos 13 proc. tyrimo dalyvių. Trečdalis teigia, kad socialiniai tinklai jiems yra pramoga, todėl ten publikuoja viską, kas šauna į galvą. Jų nuomone, darbdaviai ne pagal tai turėtų įvertinti kandidatus.

Vos keli procentai darbuotojų mano, kad socialiniuose tinkluose apie save galima publikuoti viską. Maždaug po trečdalį įsitikinę, kad reikėtų vengti itin asmeninių nuotraukų viešinimo ar neatskleisti labai asmeniškų faktų apie save. Vidutiniškai trys iš dešimties darbuotojų mano, kad nereikia publikuoti ir informacijos apie kitus žmones.

Laimei, yra galimybė naudotis socialiniais tinklais nevaržant savęs ir nekenkiant savo reputacijai potencialių darbdavių akyse. Tam tereikia teisingai susikonfigūruoti naudojamo socialinio tinklo savo paskyros privatumo nustatymus. Jūsų informaciją tuomet matys tik draugai, o nepažįstamieji matys tik tai, ką Jūs pasirinksite jiems rodyti.

CVbankas.lt informacija