№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Specialybė, leidžianti Lietuvoje uždirbti 10 000 litų (2896 eurų) ir daugiau

Опубликовано:
Specialybė, leidžianti Lietuvoje uždirbti 10 000 litų (2896 eurų) ir daugiau

Kol vieni intensyviai stebi naujausias įstatymų pataisas dėl kelių litų minimalaus atlyginimo prieaugio ar „dreba“ dėl pašalpų iš valstybės - paliks ar „nurėš“ lengvatas, antri – bijo, kad prisiėmę brangių būsto paskolų neišgyvens, tai tuo tarpu treti – nesuka sau galvos dėl aukščiau išvardintų rūpesčių, nes jie protingai pasirinko specialybę ir jau dabar uždirba tūkstantines sumas.

Kokia tai specialybė?

SEO specialistas. Angliškai SEO – „search engine optimization“ – optimizavimas paieškos sistemoms. Taigi, SEO specialistas šifruojasi, kaip žmogus, sugebantis interneto svetaines optimizuoti paieškos sistemoms.

Visi žinome, kiekvieną dieną, kiekvieną valandą, minutę ir sekundę interneto vartotojai vis kažko ieško Google ar kitose paieškos sistemose informacijos pagal tam tikrus raktinius žodžius. Įmonės ar asmenys, turintys interneto svetainę, visi suinteresuoti, kad pagal tam tikrus raktinius žodžius būtent jų puslapis taptų matomas pirmame paieškos rezultatų lape. Kai kurie, vedini šio tikslo, pastoviai išleidžia dideles sumas, pavyzdžiui, Google AdWords mokamai reklamai. O jeigu veiklos sritis itin populiari, dėl didelės konkurencijos, jie moka už kiekvieną paspaudimą dar daugiau nei mokėtų už mažiau populiarios verslo veiklos raktinius žodžius. Ir taip be pabaigos. Šioje vietoje būtent ir išnyra SEO specialisto pagrindinė teigiama savybė verslo atstovams, kad jis sugeba optimizuoti jų interneto svetainę paieškos sistemoms, kad jų svetainė nuolat būtų paieškos sistemų TOP‘e.

Kodėl SEO specialistas toks brangus?

„Brangus jis todėl, kad įmonėms jis specialistas daug sutaupo! Todėl 10 tūkstančių per mėnesį – tai realūs pinigai, kuriuos uždirba SEO specialistas. Bėda viena, rinkoje gerų šių specialistų nuolat trūksta pagal tai, koks yra poreikis darbams, kuriuos jis atlieka“, - sako SEO specialistė p.Evelina Tamulaitienė.

Kas gali tapti SEO specialistu?

Realiai SEO specialistu gali tapti visi raštingi asmenys. Jeigu žmogus turi ir kūrybos gyslą, pasižymi kruopštumo, idėjų generavimo savybėmis – tokiam asmeniui SEO specialistu tapti bus itin paprasta ir lengva. Aišku, įsisavinus reikalingas žinias. Todėl į SEO specialisto specialybę lengvai gali persikvalifikuoti marketingo vadybininkai, žurnalistai, viešųjų ryšių atstovai, lietuvių ar kitos užsienio kalbos mokytojai ar dėstytojai, įmonių administratorės ar sekretorės, net tie, kurie tiesiog kažkada puikiai rašė mokykloje.

SEO specialistas – tai ir interneto guru, tai ir rašytojas, ir marketingo bei viešųjų ryšių specialistas viename!

To dar nemoko universitetuose

Lietuvos universitetuose ar kolegijose SEO specialisto specialybės dar nemoko. Šiokius tokius pradmenis, kas tai yra SEO gauna verslo admistravimo, marketingo, informacinių technologijų studentai. Tačiau pilnas kompleksas dar neįtrauktas į mokymų programą.

Ar reikia būti programuotoju norint tapti SEO specialistu?

SEO specialistu gali tapti programavimo įgūdžių neturintis asmuo. Tačiau jis turi žinoti, ko reikalauti iš interneto svetainę sukūrusio programuotojo tam, kad jos turinio valdymo sistema būtų paruošta optimizavimo darbui, kurį padarys SEO specialistas.

Kur galima išmokti SEO specialybės?

Šiai dienai, gyvename dėkingu laiku, kuomet informacijos apie SEO - pilna interneto erdvė įvairiausiomis kalbomis! Tačiau ne visiems sekasi mokytis savarankiškai. Tam yra įkurta pirmoji Lietuvoje SEO AKADEMIJA, kur yra paruoštos specialios mokymų programos nuo SEO pradžiamokslio – SEO ABC, iki SEO praktiko ar SEO eksperto.

SEO ABC vienos dienos mokymų programa sukurta pirmai pažinčiai su SEO. Žmogui, kuris nėra apie tai nieko girdėjęs, mokymų metu pateikiama teorija su praktiniais pavyzdžiais padeda susiorientuoti, kas tai yra SEO ir „su kuo jis valgomas“.

SEO PRAKTIKAS – tai dviejų dienų mokymų programa, itin vertinga visiems rašantiems, marketingo vadybininkams, viešųjų ryšių specialistams, žurnalistams, įmonių web puslapių administratoriams, administratorėms ir sekretorėms, visiems,kurie jau yra girdėję, kas yra SEO ir nori patys optimizuoti interneto svetainę. Todėl šių mokymų metu būtinas kompiuteris, reikalinga žinoti prisijungimus prie savo atstovaujamos interneto svetainės turinio valdymo sistemos. Mokymų metu asmuo su lektorių pagalba optimizuoja savo interneto svetainę plius gauna reikiamą bagažą žinių ir didelį paketą nuoseklių veiksmų, ką jis turės padaryti dėl savo interneto svetainės optimizavimo grįžęs į ofisą.

Po SEO PRAKTIKO mokymų programos asmenys, paprastai, jau labai aiškiai suvokia, kur link jie toliau nori eiti. Ar dirbti savo įmonėje esamose pareigybėse, kur po kursų nuo šiol jam patikėta svetainės optimizavimas ar eiti darbintis kaip SEO specialistu, ar tapti laisvai samdomu SEO specialistu rinkoje, ar kurti savo SEO įmonę, o tapti SEO AKADEMIJOS lektorium.

SEO EKSPERTAS – speciali mokymų programa skirta aiškiai apsisprendusiems eiti SEO keliu. Tai speciali programa rimtai galvojantiems kurti SEO verslą ar tapti SEO lektorium. SEO AKADEMIJA suteikia galimybę įsigyti franšizę, kas leidžia sėkmingai vystyti SEO seminarų vystymo veiklą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

SEO AKADEMIJA lanksčiai žiūri į žinių perdavimo būdus. Dažniausiai SEO AKADEMIJA studentai mokosi seminarų metu grupėse. Kai kurie dalyviai mokosi individualiai. Tiems dalyviams, kurie negali atvykti į grupinius seminarus yra suteikiama galimybė dalyvauti mokymuose nuotoliniu būdu pasinaudojant šių laikų technologijomis – skype.

SEO AKADEMIJA moko optimizuoti interneto svetaines ne tik Lietuvos rinkai, tačiau ir užsienio rinkoms: Europos šalių, JAV, Rusijos rinkoms.

„Po dalyvavimo SEO AKADEMIJOS seminare smagiausia pastebėti pokyčius dalyvių gyvenimuose. Vieni taip „užsikabina“, kad jau sekančią savaitę po seminaro tu matai internete, kaip uoliai jie dirba vardan savo projekto. Kiti galutinai apsisprendžia, kad būtent tokios specialybės ir norėjo. Dar su kitais jau kuriame bendrus interneto projektus. Tie dalyviai, kurie yra ir verslo savininkai, grįžę jau žino, ko reikalauti iš savo darbuotojų. Kol kas SEO AKADEMIJA seminarai dar niekam nepakenkė“ , - sako SEO specialistė, SEO AKADEMIJA įkūrėja bei lektorė p. Evelina Tamulaitienė.