№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Studentai nori ir studijuoti, ir dirbti

Опубликовано:
Studentai nori ir studijuoti, ir dirbti

Darbo portalo CVbankas.lt atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, kad studentai neplanuoja vien tik studijuoti: daugiau nei trečdalis jau dabar studijas derina su darbu, likusieji darbo ieško arba ketina ieškoti artimiausiu metu.

Studentus vienu metu mokytis ir dirbti skatina ne tik noras būti nepriklausomiems ar mažiau priklausomiems nuo tėvų, bet ir siekis įgyti darbuotojo patirties ir pasikloti pamatus darbo rinkai, kuomet studijos jau bus baigtos. Kai kurie respondentai teigia, kad studijos nėra intensyvios, yra pakankamai laiko, kad galėtų derinti darbą su studijomis, taigi vienu metu dirba ir mokosi. Kai kuriems atsirado tinkamo darbo pasiūlymų ir nesinori praleisti progos. Tam tikra dalis respondentų pripažįsta, kad negali nedirbti – reikia pinigų.

Pusė CVbankas.lt apklausos dalyvių mano, kad studentui galima pradėti dirbti bet kuriuo metu, jei tik atsiranda dominantis darbo pasiūlymas. Apie trečdalį respondentų mano, kad geriau tapti darbuotoju studijoms perkopus į antrąją pusę. Vos dešimtadalis mano, kad studentams geriau tik mokytis, o ne dirbti.

Studentų nuomonė dėl darbo ir studijų derinimo dvejopa: vieni mano, kad jei įmanoma, geriau tik mokytis, gilinti žinias, nesiblaškyti. Kitų teigimu, jei pavyksta suderinti ir mokslai nenukenčia, vienu metu galima ir dirbti, ir studijuoti.

CVbankas.lt apklausos rezultatai parodė, kad studentus dažnai domina darbas nestandartinėmis darbo valandomis. Šiuo metu darbo pasiūlymų, kur darbas siūlomas nevisai darbo dienai, lanksčiu grafiku arba ieškoma būtent studentų, skaičius sudaro apie dešimtadalį pasiūlos. Siūloma įvairių darbų: skambučių centro operatorių, pardavimų specialistų, padavėjų, svetainių administratorių, asistentų, pakuotojų, klientų aptarnavimo vadybininkų ir kt.

Norėdami peržiūrėti, kokių darbuotojų ieškoma, paspauskite šią nuorodą.

CVbankas.lt informacija