№1 Самый популярный портал по трудоустройству

Su moterimis kolegėmis sunkiau sutarti?

Опубликовано:
Su moterimis kolegėmis sunkiau sutarti?

Dirbdami kiekvienas stengiamės nekonfliktuoti su kitais kolektyvo nariais, jei ne draugiškai sutarti, tai bent jau dalykiškai bendrauti, kad nekiltų nepatogių situacijų. Apklausų rezultatai rodo, kad įmonėse dirba daugiau moterų nei vyrų, tačiau su jomis kolektyvo nariai sutaria prasčiausiai.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt darbuotojų apklausos rezultatai parodė, kad kas antroje įmonėje dirba daugiau moterų nei vyrų. Tik 27 proc. įmonių kolektyvuose daugiau vyrų, likusiose abiejų lyčių atstovų skaičius vienodas.

CVbankas.lt apklausos statistika rodo, kad dauguma darbuotojų yra linkę gerai sutarti su abiejų lyčių kolegomis – vidutiniškai 43 proc. moterų ir 57 proc. vyrų puikiai sutaria ir su vienais, ir su kitais. Tiesa, su visais labiau sutaria vyrai nei moterys (skirtumas – apie 14 proc. respondentų).

Nepaisant to, kad maždaug kas antras darbuotojas sutaria su visais kolektyvo nariais, yra tokių, kurie geriau sutaria su tam tikros lyties atstovais. Kas trečia moteris teigia, kad geriau sutaria su priešingos lyties atstovais, tik kas penkta moteris labiausiai sutaria su moterimis.

Nors daugiau nei kas antras vyras (57 proc.) sutaria su visais, tačiau yra apie 27 proc. respondentų vyrų, kurie geriau sutaria taip pat su vyrais. Su moterimis kolegėmis geriau nei su vyrais sekasi bendrauti apie 17 proc. vyrų.

CVbankas.lt apklausos rezultatai atskleidžia, kad vyrai yra labiau linkę sutarti su abiejų lyčių kolegomis, o su moterimis mažiau sutaria ne tik vyrai, bet ir pačios moterys. Tačiau patys respondentai siūlo nepradėti manyti, jog moterys – konfliktiškos asmenybės. Sutarimo galimybės dažnai priklauso nuo to, kokios srities darbas dirbamas, kiek kolektyve skirtingų lyčių asmenų dirba. Taip pat, respondentų nuomone, neretai sutarimas priklauso nuo paties asmens charakterio, o ne nuo lyties.

CVbankas.lt informacija