Tinkamai įvertinti darbuotojai didžiuojasi savo darbovietėmis

Опубликовано:
Tinkamai įvertinti darbuotojai didžiuojasi savo darbovietėmis

Turite darbą, nestinga iššūkių, nuolat tobulėjate, esate patenkintas darbo sąlygomis. Apie ką galvojate, norėdami įvertinti savo darbo vietą? Greičiausiai apie darbo pobūdį, atlygį, kolegas, karjeros galimybes. Tačiau ar didžiuojatės įmone ar įstaiga, kurioje dirbate? Tyrimo rezultatai atskleidė, kad dažnai darbuotojai, nors ir džiaugiasi savo įmone, apie didžiavimąsi nesusimąsto.

Vidutiniškai 75 proc. darbuotojų teigiamai vertina įmonę, kurioje dirba. Apie 30 proc. šių respondentų savo darbovietėmis didžiuojasi, apie 45 proc. sako apie tai niekuomet nesusimąstę, atskleidė darbo portalo CVbankas.lt apklausos rezultatai.

Pasak dirbančiųjų, didžiuotis įmone labiausiai skatina geri vadovai, tinkamos darbo sąlygos, draugiškas kolektyvas, bendravimas, įvairūs bendri užsiėmimai, padedantys sukurti draugiškus tarpusavio santykius, premijos, netgi patraukli darbo vieta. CVbankas.lt apklausos dalyvių nuomone, darbovietėmis didžiuojamasi, kai darbuotojai yra patenkinti savo darbu ir jaučia, kad yra vertinami patys ir jų atliekami darbai.

Įmonėmis, kuriose dirbama, didžiuojamasi ne visuomet. Neigiamą požiūrį į darbo vietą kuria prastos darbo sąlygos, blogas įmonės mikroklimatas. Darbuotojai, kurie jaučiasi neįvertinti, kurie nėra paskatinami nei geru žodžiu, nei finansiškai, savo įmone nesididžiuoja (apie 25 proc. respondentų).

Ne tik darbuotojams geriau, kai patys didžiuojasi įmone, kurioje dirba. Dauguma (apie 60 proc.) darbuotojų mano, kad ir vadovams, darbdaviams svarbu, kad jų darbuotojai įmone didžiuotųsi, su pagarba apie ją pasakotų kitiems, pateiktų gerų atsiliepimų, kurtų gerą įvaizdį kitų akyse.

CVbankas.lt informacija